Waporyzator a aktywny tryb życia – jaki model będzie najlepszy?

Uprawisz sport, lubisz długie wędrówki lub po prostu przebywasz dużo poza domem i zastanawiasz się, jaki vaporizer kupić? Jeśli poszukujesz najlepszego urządzenia dla siebie i jednocześnie prowadzisz aktywny tryb życia to dobrze trafiłeś – z naszego tekstu dowiesz się o kilku modelach polecanych dla osób takich jak Ty.

Aktywny tryb życia jest znakiem naszych czasów – coraz więcej osób uprawia sport, coraz więcej pracujemy, coraz więcej czasu spędzamy poza domem. Prowadząc aktywny tryb życia chcielibyśmy, aby nasze codzienne aktywności nie tylko nie ograniczały naszego stylu życia, ale wręcz aby było do niego dopasowane. W takim wypadku wręcz idealnym rozwiązaniem jest vaporizer przenośny. Jeśli więc prowadzisz aktywny tryb życia i zastanawiasz się jaki waporyzator najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom to nie mogłeś lepiej trafić – poniżej prezentujemy kilka modeli, które sprawdzą się doskonale.

Waporyzator dla sportowca – Vapium Summit+

Vapium Summit+ to vaporizer przenośny, który już w fazie projektowania był pomyślany jako urządzenie dla osób aktywnych. Summit+ ma opinię pancernego sprzętu i faktycznie taki jest. Urządzenie jest pierwszym waporyzatorem spełniającym standard IP54, co oznacza odporność na zachlapania.

Dodatkowo model ten jest odporny na upadki oraz wstrząsy, nie ma teżnajmniejszego problemu z pracą w ekstremalnych warunkach pogodowych – na mrozie, w upale, przy padającym deszczu czy śniegu. W zestawie znajduje się także wodoodporny futerał, który ochroni Summit+ nawet w przypadku zanurzenia w wodzie.

Wbudowana bateria pozwala na 60 minut ciągłej pracy na jednym ładowaniu, co pozwala na wykonanie sporej ilości inhalacji (zazwyczaj trwają one około 5 minut), dzięki czemu nawet osoby intensywnie korzystające z suszu nie powinny się obawiać, że zabraknie im mocy w ciągu dnia poza domem. Co ciekawe, Vapium Summit+ jest jedynym na świecie vaporizerem, do którego można dokupić ładowarkę solarną, która ładuje baterię Summit+ korzystając jedynie z energii światła słonecznego.

Tego typu ładowarka czyni nas w praktyce niezależnymi od gniazdek elektrycznych, co jest świetnym rozwiązaniem na długie wędrówki, w trakcie których dostęp do elektryczności jest mocno ograniczony. A że dodatkowo para produkowana przez ten waporyzator jest bardzo dobrej jakości, to nie powinien dziwić fakt, że model ten jest niezwykle popularny w kręgach amatorów waporyzacji prowadzących aktywny tryb życia. 

PAX 3 Vaporizer – doskonała jakość pary i mocna bateria

PAX 3 Vaporizer to jeden z najlepszych waporyzatorów kiedykolwiek stworzonych i jednocześnie doskonały wybór dla osób spędzających dużo czasu poza domem.

PAX 3 zapewnia wyjątkowe doznania z inhalacji i posiada całą masę innowacyjnych rozwiązań technologicznych – od czujnika ust na ustniku, poprzez żyroskop pozwalający na obsługę urządzenia przy pomocy gestów, na łączności z aplikacją mobilną na smartfona skończywszy.

Jakość produkowanej pary i jej moc zachwycają, podobnie jak design tego modelu. Co jednak czyni go doskonałym wyborem dla osób spędzających większą część dnia poza domem?

Po pierwsze, PAX 3 jest wyjątkowo mały i dyskretny, dzięki czemu inhalacja przy jego pomocy jest możliwa również w miejscach publicznych – wygląd urządzenia nasuwa na myśl raczej luksusowego e-papierosa niż urządzenie przeznaczone do medycznej marihuany.

Niewielkie rozmiary ułatwiają też przenoszenie – PAX 3 zmieści się nawet w najmniejszej kieszeni. Dodatkowo, pomimo tak niewielkich gabarytów tego urządzenia, producentowi udało się zmieścić w nim wyjątkowo mocną baterię o pojemności aż 3500 mAh. W efekcie PAX 3 na jednym ładowaniu jest w stanie pracować bez przerwy przez nawet 100 minut, co jest jednym z najlepszych wyników spośród wszystkich dostępnych modeli vaporizerów przenośnych.

„Dotychczas, spośród waporyzatorów z najwyższej półki najmocniejszą baterią mógł poszczycić się Mighty Vaporizer. PAX 3 posiada jednak zdecydowanie mocniejszą baterię, dzięki czemu nawet osoby inhalujące się kilka razy dziennie nie będą zmuszone do pamiętania o codziennym ładowaniu baterii.” – mówi w rozmowie z nami Ryszard Fazowski, ekspert z zakresu waporyzacji reprezentujący sklep z vaporizerami VapeFully.

PAX 3 będzie więc doskonałym wyborem jeśli szukamy sprzętu z najwyższej półki i jednocześnie znaczną część dnia spędzamy zazwyczaj poza domem. Chcecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce? Sprawdźcie krótki filmik od VF:

VapCap M Vaporizerwaporyzator niezniszczalny

Waporyzator Vapcap M

VapCap M Vaporizer to kolejny vaporizer dedykowany osobom aktywnym. W odróżnieniu jednak od dwóch powyższych modeli, nie jest to vaporizer elektroniczny – źródłem ciepła potrzebnego do ogrzania suszu jest w jego przypadku płomień zapalniczki żarowej.

Płomieniem ogrzewana jest stalowa nasadka komory na susz, która po ogrzaniu przekazuje ciepło do wnętrza komory, co powoduje produkcję wyjątkowo mocnej pary. VapCap jest też wyjątkowo wydajny – do jednej inhalacji potrzeba zaledwie 0,1 g suszu, można również nabić go mniej.

O zaletach VapCap M można by rozwodzić się długo, co jednak czyni z niego doskonały wybór dla osób aktywnych ? Po pierwsze, brak jakiejkolwiek elektroniki i wykonanie urządzenia ze stali nierdzewnej sprawiają, że jest ono nie tylko wodoodporne, ale w praktyce po prostu niezniszczalne.

Niezależnie więc od tego, jak bardzo ekstremalnych aktywności się podejmujesz, VapCap M dotrzyma Ci kroku i przetrwa wszystko. Po drugie, brak baterii oznacza całkowitą wolność od ładowarek, gniazdek elektrycznych i konieczności pamiętania o naładowaniu baterii.

Po trzecie wreszcie, VapCap M jest niemal dokładnie wielkości papierosa, jego przenoszenie jest więc niezwykle łatwe i można go zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Jeśli więc jesteś osobą aktywną i lubisz krótkie, intensywne inhalacje to VapCap M jest waporyzatorem idealnym dla Ciebie!

Aktywny tryb życia + waporyzacja – jak najbardziej!

Powyższe modele doskonale sprawdzą się w przypadku osób aktywnych, uprawiających dużo sportu i spędzających znaczną część dnia poza domem. “Tak naprawdę jednak każdy waporyzator jest sprzymierzeńcem sportu – dzięki temu, że nie produkuje on trującego dymu, a jedynie niegroźną dla zdrowia parę, jest wręcz idealnym wyborem dla miłośników marihuany uprawiających sport” – dodaje Ryszard Fazowski z VapeFully.

Waporyzacja to koniec zadyszek, niskiej wydolności oddechowej i świszczenia w płucach. Chcąc więc zadbać o kondycję zdecydowanie warto porzucić tradycyjne formy konsumpcji na rzecz waporyzacji – to prawdziwie zdrowy wybór!

 

Dodaj komentarz