Przemytnicy używają wyrzutni do przerzucania marihuany przez granicę

Meksykańscy żołnierze przechwycili ręcznie wykonaną wyrzutnię, która według nich była używana do przerzucania paczek z marihuaną przez granicę.

Prokurator generalny Meksyku powiedział w środę, że żołnierze znaleźli bazookę w ubiegłym tygodniu podczas nalotu na dom.

fot. instagram.com/

Bazooka została wykonana przy użyciu długiej lufy o średnicy około 60 centymetrów. Z jednej strony wyposażona była ona w sprężarkę, dzięki której wystrzeliwano paczki z marihuaną. Urządzenie zostało zamontowane w furgonetce, w której usunięto tylne siedzenia, aby pociski mogły zostać wystrzelone, kiedy tylne drzwi samochodu były otwarte.

Oprócz furgonetki i bazooki, żołnierze przejęli 1800kg marihuany w domu podejrzanego. Agencja oznajmiła, że w związku z tym odkryciem nie dokonano jeszcze żadnych aresztowań, ponieważ podejrzanego nie było w domu, kiedy policjanci zrobili nalot.

Organy ścigania po obu stronach granicy USA i Meksyku wiedzą o kreatywności przemytników, którzy wymyślają coraz to nowsze sposoby na przemyt marihuany przez granicę.

Wcześniej w tym roku agenci straży granicznej przechwycili podobną katapultę, która zamontowana była jednak na płocie granicznym i służyła do przerzucania paczek z marihuaną.

Sprawdź: Na murze między Meksykiem i USA zamontowano katapultę. Służyła przemytnikom marihuany

Na legalizacji marihuany tracą kartele narkotykowe

Przemyt marihuany z Meksyku do Stanów Zjednoczonych znacznie spadł po tym, jak kolejne stany zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba transakcji karteli narkotykowych spadła do
około 70%
.

Wyniki te zostały potwierdzone przez raport US Drug Enforcement Administration w październiku 2015 roku. W raporcie wskazano, że nastąpiło zmniejszenie przemytu o 23% w porównaniu do roku poprzedniego. Ponadto, władze przejęły około 900 ton nielegalnie przemycanej marihuany wzdłuż granicy Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

Dodaj komentarz