Mieszkańcy Las Vegas kupią marihuanę w okienku drive-thru

Od piątku 17 listopada, mieszkańcy Las Vegas mogli kupić odmianę marihuany Skywalker OG, oraz 15 innych odmian w pierwszym sklepie z marihuaną, w którym dostępna jest opcja zakupów drive-thru – czyli zakupy w okienku, bez wychodzenia z samochodu.

Mieszkańcy Las Vegas uwielbiają ten model sprzedaży do tego stopnia, że można tam wziąć ślub bez opuszczania samochodu. Tak jest – można wziąć ślub “przez okienko”. Wydaje się więc, że możliwość zakupu marihuany w ten sam sposób, przypadnie lokalnym konsumentom gandzi do gustu.

Największy sklep z marihuaną na świecie – NUWU, otworzył 17 listopada w samo południe drive-thru, dzięki czemu klienci mogą otrzymać zakupioną marihuanę w mniej niż minutę. Sklep zatrudnił menadżerów z fast food’ów drive thru, aby poradzić sobie z chaosem, kiedy klienci czekają w kolejce.

Las Vegas Sun informuje, że koszt zamontowania okienka, w którym szyba wykonana jest z kuloodpornego szkła i oprawiona jest kuloodpornym materiałem z kevlaru to koszt rzędu 30.000 dolarów. Każdego dnia z drive-thru korzysta ponad 500 klientów.

Największy na świecie sklep z marihuaną ma został założony przez plemię Paiute, będzie on działał 24 godziny na dobę i oferował będzie klientom możliwość zakupu właśnie w systemie drive-thru.

Dzięki niezależnej suwerenności na obszarach plemiennych i zatwierdzeniu ustawy SB 375, plemiona w Nevadzie mogą uczestniczy w rozwoju przemysłu konopnego, dzięki czemu rdzenni Amerykanie mają wyjątkową okazję do stworzenia wielu miejsc pracy w branży legalnych konopi.

Ze względu na to, że Cannabis Marketplace znajduje się na działce o powierzchni prawie 12 hektarów, uznawanej za teren plemienia Paiute, NUWU nie podlega tym samym przepisom stanowym, co inne sklepy z marihuaną w stanie Nevada. Ale Benny Tso, szef plemienia Paiute twierdzi, że ich sklep będzie działał w tam samo jak każdy inny sklep z konopiami indyjskimi.

Klienci w NUWI będą mieli do wyboru dokładnie te same produkty i będą podlegali tym samym stawkom podatkowym, co klienci w innych sklepach z marihuaną w okolicy, ale zamiast wysyłać zyski do stanowych kas oszczędnościowych, dodatkowe zyski będą przeznaczane na programy finansowe, takie jak usługi zdrowotne dla plemienia Paiute.

Dodaj komentarz