Kościół w Kalifornii uruchomił reklamę z Jezusem palącym konopie z bonga

Kościół Konopny San Jose’s Coachella Valley Church opublikował klip video, na którym Jezus z bongiem w ręku opowiada o praktykach Kościoła. I chociaż większość kościołów ma status non-profit, to ten kościół w dolinie Coachella sprzedaje konopie swoim wyznawcom. Wyznawcy mogą również palić konopie na terenie kościoła w poszukiwaniu wyższych mocy.

“Konopie pomagają wyjaśnić mi mój własny umysł, osiągnąć moje poczucie celu i rozpoczęcie życia z moimi prawdami” – powiedział Grant Atwell w The Mercury News.

“Większość dorosłych zetnkęło się z konopiami za życia. Musimy jednak użyć ich w odpowiedni sposób – medyczny i święty” – dodał Atwell, który prowadzi niektóre kazania.

Oczywiście wolność religijna nie upoważnia do sprzedaży konopi. Pomimo tego, że w przyszłym roku Kalifornia otworzy legalny rynek marihuany do celów rekreacyjnych, to aby je sprzedawać, należy otrzymać na to specjalną licencję.

Rada miasta San Jose stara się obecnie zaprzestać działalności Coachella Valley Church. “To dla nas priorytet”, powiedziała doradczyni San Jose, Devora Davis, “więc zrobię wszystko, aby zamknąć nielegalne kluby konopne, niezależnie od tego, czy nazywają się kościołami, czy nie.”

Miasto San Jose prowadzi również dochodzenie w sprawie drugiego Kościoła – Oklevueha Native American Church, który działa jako nielicencjonowana przychodnia z medyczną marihuaną. Kościół Coachella zyskał jednak dodatkową uwagę ze względu na ich taktykę promocyjną – reklamę video.

Video wprowadza odbiorcę słowami “Witamy w kościele w dolinie Coachela”. Widać na nim człowieka ubranego jak Jezus, który w ręku trzyma bongo i nie waha się z niego skorzystać.

“Naszym sakramentem są konopie, ganja, zwariowany tytoń, znany również jako marihuana. Rastafarianie od dawna używają konopi, aby nawiązać ze mną kontakt”, mówi na nagraniu Jezus z bongiem w ręku.

Podczas nagrania możemy dowiedzieć się, że Kościół Doliny Coachella jest Kościołem Rastafarian. W żadnym momencie nie usłyszmy jednak o Haile Selassie, który dla Rastafarian jest mesjaszem.

Dodaj komentarz