5 powodów dlaczego kaszlemy podczas palenia marihuany

Chyba każdy użytkownik konopi przynajmniej raz w życiu zakaszlał podczas jej palenia. Ściągasz chmurę z bonga, czujesz drapanie w gardle i nagle zaczynasz kaszleć. Ale dlaczego właściwie tak się dzieje? Okazuje się, że jest kilka powodów dlaczego można kaszleć podczas palenia marihuany.

1. Dym

dym z marihuany

Chociaż palenie marihuany nie powoduje raka płuc, to dym z marihuany zawiera wiele substancji drażniących. Podczas palenia, gorący dym gromadzi się w płucach, a organizm broniąc się, próbuje się go pozbyć to może prowadzić do kaszlu i zwiększonego stężenia śluzu.

Przerzucenie się na waporizer, ciasteczka lub inne formy marihuany może poprawić funkcjonowanie płuc.

2. Temperatura

lighter-1218248_960_720

Bez względu na to jaką metodę spożycia marihuany preferujesz, nadmierne ciepło może również powodować kaszel. Jeśli podgrzewasz trawkę w cybuchu od bonga, to podgrzewa się on do kilkuset stopni. Chociaż woda w bongu schładza dym, to dym dostający się do płuc nadal ma wysoką temperaturę. Ciepło może niekorzystnie wpływać na tkanki w gardle i płucach, co może również powodować kaszel. Dodanie kostki lodu do bonga może obniżyć temperaturę dymu i sprawić, że chmura zostanie przyjęta bardziej komfortowo.

3. Duża chmura

pobrane

Jeśli palisz już dłuższy okres czasu, prawdopodobnie jesteś w stanie przyjąć olbrzymią chmurę do płuc. Ale jeśli jesteś początkującym konsumentem, przyjęcie zbyt dużej ilości dymu może również spowodować kaszel. Zdarzają się przypadki, że po ściągnięciu dużej chmury z bonga, aż ciężko wydmuchać cały dym zalegający w płucach.

4. Produkty drażniące

pestiside

Jeśli palisz kwiaty konopi, które są słabej jakości, można przyjąć, że zaczniesz kaszleć. Pleśń, pozostałości pestycydów, kurz i inne związki, którym udało się przyczepić do materiału mogą sprawić, że smak spalanej gandzi będzie okropny. Niestety, w zdecydowanej większości państw marihuana nie jest legalna i nie ma możliwości skontrolowania jakości kupionej trawki i pozostaje tylko wycieczka do krajów, w których marihuana jest dostępna w jednej z legalnych opcji (np. kluby konopne w Barcelonie, czy coffee shop w Amsterdamie).

5. Moc

images

Nie da się ukryć, że palenie marihuany o niskiej zawartości THC będzie różniło się od palenia koncentratu marihuany, który zawiera kilkadziesiąt procent THC. Wystarczy zawitać do klubu konopnego w Barcelonie, kupić koncentrat marihuany i zwykły susz. Marihuanę w tradycyjnej formie można bez problemu spalić z bonga i przytrzymać w płucach, podczas gdy dym z koncentratu jest dużo mocniejszy i ciężko utrzymać go w płucach.

Rada?

Jeśli nie zakaszlałeś podczas wydmuchiwania chmury to już połowa sukcesu. Jeśli natomiast czujesz, że zaraz będziesz musiał to zrobić, to rób to delikatnie i powoli. Jeśli już zaczniesz mocno kaszleć, ciężko będzie przerwać. Jeśli nie chcesz spędzić 5 minut kaszląc, to staraj się brać małe oddechy powietrza. Głębokie zaciągnięcie się powietrzem może zachęcić do kaszlu. Wielu użytkowników twierdzi, że czasem dobrze jest zakaszleć, bo wtedy szybciej czuje się efekty. Zgadzacie się z tym?

Dodaj komentarz