Kalifornia 1 stycznia zalegalizuje marihuanę. Zobacz jak będzie wyglądała sprzedaż

Ponad rok temu mieszkańcy Kalifornii zagłosowali za legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych dla dorosłych, ale legalna sprzedaż marihuany została wstrzymana przez ustawodawców, którzy chcieli wprowadzić nowe ramy prawne dla nowego przemysłu.

Podczas gdy medyczna marihuana w Kalifornii jest legalna niemal od dwóch dekad – co stanowi roczny przychód na poziomie ponad 2 miliardów dolarów rocznie – to użtkownicy rekreacyjni muszą czekać do pierwszego stycznia 2018 roku, zniam będą mogli kupić marihuanę w Kalifornii bez zgody lekarza.

Kalifornia już za dwa dni dołączy do takich stanów jak Kolorado, Oregon i Nevada, które już czerpią korzyści z legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych ( w sumie już siedem stanów i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały konopie do celów rekreacyjnych). We wszystkich z tych stanów konsumenci rekreacyjni stali w kolejkach na kilka godzin przed planowanym otwarciem sklepów z konopiami, a w przypadku Kalifornii – najbardziej zaludnionego stanu w USA – przewiduje się, że będzie tak samo.

Oto co musisz wiedzieć o legalizacji marihuany w Kalifornii

Nowa ustawa o marihuanie do celów rekreacyjnych wejdzie w życie 1 stycznia 2018r. Nie oznacza to jednak, że konopie będą dostępne równo o północy. Przepisy stanowe wskazują, że konopie indyjskie nie mogą być sprzedawane pomiędzy godziną 22:00 i 6 rano. Biuro Kontroli Konopi Indyjskich wydaje licencje dla aptek, które obowiązywać będą dopiero od 1 stycznia, a nie wiadomo jeszcze ile aptek zakwalifikowało się do sprzedaży od 1 stycznia.

Niektóre z około 1000 istniejących aptek z medyczną marihuaną będą prawdopodobnie pierwszymi, które otrzymają licencje na sprzedaż marihuany zarówno medycznej, jak i rekreacyjnej. Przedsiębiorcy, którzy chcą ubiegać się o własne licencje na sprzedaż konopi będą musieli upewnić się, że zostały one zatwierdzone w lokalnym hrabstwie, a Los Angeles Times zauważa, że większość miast w Kalifornii wciąż nie zatwierdziło sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych.

Co użytkownicy rekreacyjni powinni wiedzieć o legalizacji w Kalifornii?

W przeważającej większości przepisy dotyczące sprzedaży konopi do celów rekreacyjnych poszły ścieżką ram prawnych z innych stanów, które już zalegalizowały trawkę. Na przykład musisz mieć co najmniej 21 lat, aby legalnie kupić konopie indyjskie. Nie można palić w każdej przestrzeni publicznej, gdzie nie można również zapalić papierosa. Oczywistym jest, że prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany będzie nielegalne.

Dorośli mieszkańcy Kalifornii będą uprawnieni do posiadania jednej uncji marihuany (28g) i uprawy do sześciu roślin. Pacjenci w Kalifornii mogą posiadać przy sobie do 8 uncji (ponad 200g) i uprawiać do sześciu dorosłych roślin lub 12 niedojrzałych.

Właściciele firm z marihuaną i apteki nadal nie będą mogły mieć placówki w promieniu 200 metrów od jakiejkolwiek szkoły i będą musiały utrzymywać stały, 24-godzinny nadzór ze względów bezpieczeństwa.

Kalifornia wprowadzi 15 procentowy podatek akcyzowy od sprzedaży konopi indyjskich. Po uwzględnieniu innych podatków, niektórzy klienci mogą oczekiwać stawki podatkowej na poziomie 45% za każdy zakup marihuany do celów rekreacyjnych. Oto plan Kalifornii, którego celem jest osiągnięcie szacowanego wpływu podatkowego na poziomie 1 miliarda dolarów rocznie.

Dodaj komentarz