Czy można być uczulonym na marihuanę? Naukowcy twierdzą, że tak

Alergia na marihuanę

Każdy, kto cierpi na wiosenne alergie wie, że głównym wrogiem są pyłki traw i drzew, ale jest jeszcze jeden sprawca, którego nie bierzemy pod uwagę: marihuana.

Mimo, że marihuana posiada właściwości antyalergiczne, może ona wywoływać alergie ze względu na pyłki jakie wyrzuca ona do powietrza. W USA stwierdzono, że w niektórych regionach duża część pyłków które znajdują się w powietrzu to pyłki z konopi, pomimo tego, że większość roślin jest hodowana w domu.

Alergia na marihuanę stała się tak powszechna, że naukowcu zamierzają rozwiązać problem w przyszłym tygodniu w Paryżu na Kongresie Francuskiej Konwencji Alergologów. Podczas imprezy, zamierzają oni omówić ostatnie badania “Emerging Allergens: Cannabis”. Badania te stwierdzają, że cannabis sativa ma zdolność do wywoływania alergicznego nieżytu nosa (katar sienny), zapalenie spojówek, a także podrażnienia skóry i objawy astmatyczne gdy jest palona lub spożywana.

Naukowcy jednak twierdzą, że alergia na marihuanę może dotyczyć głównie tych, którzy są uczuleni na pyłki roślinne. Bardzo rzadkim zjawiskiem jest alergia na THC, w przypadku której nie pozostaje nic innego jak abstynencja, jednak w przypadku alergii na pyłek można stosować np olejek haszyszowy który nie wywołuje niepożądanych efektów.

 

źródło 1

źródło 2

Dodaj komentarz