Mike Tyson kupił 16 hektarów ziemi w Kalifornii. Będzie uprawiał marihuanę

Mike Tyson wszedł do przemysłu legalnej marihuany, otwierając własne ranczo konopne w Kalifornii. Zamierza on nie tylko uprawiać wysokiej jakości odmiany marihuany, ale także wdrożyć nowoczesne technologie w celu przyspieszenia badań nad medycznymi zastosowaniami konopi indyjskich.

20 grudnia były mistrz świata wagi ciężkiej w boksie zakupił 16-hektarową działkę w California City. Dołączył do niego jego partner biznesowy Robert Hickman, Hay Strommen, a także burmistrz Jennifer Wood.

Hickman twierdzi, że “ziemie są przygotowane do uprawy” i Tyson Ranch będzie oazą na pustyni. California City spodziewa się dużego wzrostu upraw konopi indyjskich, ponieważ od pierwszego stycznia w Kalifornii marihuana do celów rekreacyjnych jest legalnie dostępna w sklepach.

Tyson Ranch poświęci 8 hektarów swojej ziemi pod uprawę marihuany, która “pozwoli hodowcom na maksymalną kontrolę upraw.” Będzie także szkółka uprawy konopi indyjskich, aby uczyć hodowców jak w najlepszy sposób uprawiać konopie.

Mike Tyson pomyślał nie tylko o samej uprawie konopi, ale zagospodarował 8 hektarów pod magazyn zaopatrzenia w wodę, obiekt do ekstrakcji konopi, fabrykę produktów spożywczych na bazie konopi, luksusowe kempingi, a nawet amfiteatr.

Mike od dawna wierzy w medyczne właściwości marihuany, a jego ranczo pracować będzie nad prowadzeniem badań w tym zakresie. Kannabidiol (CBD) – niepsychoaktywny związek występujący w konopiach jest skutecznym środkiem przeciwzapalny, przeciwdrgawkowym, przeciwutleniającym i przeciwpsychotycznym. Jest on skuteczny w leczeniu wielu różnych schorzeń.

Tyson Holistic – firma, która zajmuje się ranczem, składa się głównie z weteranów wojennych i twierdzi, że dbanie o zdrowie mężczyzn i kobiet, którzy służyli w siłach zbrojnych, jest najwyższym priorytetem. Burmistrz California City twierdzi, że ranczo byłego boksera jest “odrodzeniem dla całego miasta”.

 

Dodaj komentarz