Przemysł legalnej marihuany w 2021r. wygeneruje 40 miliardów dolarów

Nowy raport opublikowany przez ArcView Market Research wskazuje, że rynek legalnej marihuany wygeneruje blisko 40 miliardów dolarów ogólnego wpływu gospodarczego do 2021 roku.  Byłby to 150-cio procentowy wzrost gospodarczy, w porównaniu do 16 miliardów dolarów wygenerowanych w 2017r.

Raport dostarcza szacunkowych danych na temat całkowitego wzrostu ekonomicznego pochodzącego z przemysłu legalnej marihuany i dotyczy bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy oraz wpływów podatkowych z każdego stanu, który zalegalizował medyczną marihuanę lub marihuanę do celów rekreacyjnych. Eksperci szacują, że do 2021r. 35 stanów zalegalizuje marihuanę w jednej z dwóch form.

“W całych Stanach Zjednoczonych wiele osób martwi się, że nie będzie mogło znaleźć pracy i utrzymać rodziny” – powiedział Tom Adams, redaktor naczelny ArcView Market Research.

“Liczne możliwości zatrudnienia stworzone przez przemysł konopi indyjskich, szczególnie w stanach, które zalegalizowały rekreacyjne stosowanie marihuany, to spektrum od handlu detalicznego, przez technologie i inne tradycyjne zawody.”

Raport szacuje, że legalizacja sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych dla dorosłych w Kalifornii, która rozpoczęła się pierwszego stycznia 2018r., w ciągu czterech lat wygeneruje prawie 146.000 nowych miejsc pracy związanych z konopiami indyjskimi.

Obecnie już 9 stanów zalegalizowało sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych, a w 29 stanach legalne jest stosowanie medycznej marihuany. Najnowsza sonda opublikowana trzy dni temu wskazuje, że 61 procent dorosłych Amerykanów popiera legalizację konopi indyjskich.

Dodaj komentarz