Rośnie liczba Kościołów konopnych w Kalifornii

W całej Kalifornii rośnie liczba Kościołów Konopnych specjalizujących się w sprzedaży marihuany. Tworzą one konkurencję dla sklepów detalicznych, a ich założyciele są nastawieni na zysk, ponieważ jako instytucja religijna są zwolnieni z podatków.

Kościoły konopne zintegrowały używanie marihuany z sakramentem i pojawiły się one w Oakland, Roseville, Modesto i San Diego, Orange i Los Angeles.

Jak dotąd, “kilka z nich zostało zamkniętych przez organy ścigania”. Wiele z nich jest jednak wciąż otwartych.

W Kalifornii, która w 1996r. zalegalizowała medyczną marihuanę jest wielu miłośników konopi, którzy znaleźli luki prawne, aby dopasować model sprzedaży i konsumpcji do obowiązującego prawa.

Kościoły konopne przyczyniają się do ogólnego spadku legalnej sprzedaży, który dotyka sklepy detaliczne w całej Kalifornii. Konsumenci trawki są świadomi i wiedzą, że najtańsza opcja legalnego zakupu marihuany znajduje się w kościołach, które są zwolnione z płacenia podatków.

Wielu konsumentów preferowało legalne sklepy z konopiami do celów rekreacyjnych, ale w ostatnich latach wielu z nich zwróciło się do innych placówek, takich jak kościoły konopne, które często sprzedają konopie indyjskie w “sklepie z pamiątkami” lub rozdają je w zamian za darowiznę.

Pomimo głównego nurtu chrześcijańskiego, Kościół Coachella Valley Church opisuje się jako Kościół Rastafarian. Rastafari to ruch religijny, który powstał na Jamajce. Łączy on elementy chrześcijaństwa, panafrykanizmu i mistycyzmu, a jego wyznawcy używają marihuany w swoich rytuałach.

Przywódcy Kościoła mówią, że wierzą w prawo wolności religijnej, które daje im prawo do używania marihuany w celach religijnych, bez zaleceń lekarza i konieczności przestrzegania jakichkolwiek innych przepisów.

Ponieważ coraz więcej stanów legalizuje marihuanę do celów medycznych, powstaje coraz więcej kościołów, które oferują trawkę jako sakrament. Rywalizują one z legalnymi sklepami, które oferują konopie w wyższych cenach, co jest podyktowane nałożonymi podatkami.

“Nie zamierzam mówić, że nie są one Kościołami, ale w takim zakresie, w jakim dystrybuują marihuanę, są one nielegalnym sklepem z marihuaną.”, powiedział prokurator Rick Doyle z San Jose.

Zobacz też: Kościół w Kalifornii uruchomił nową reklamę, w której Jezus pali konopie z bonga

Dodaj komentarz