Legalna marihuana może wygenerować ponad 130mld$ z wpływów podatkowych i milion miejsc pracy

Najnowsze badanie pokazuje, że jeśli marihuana zostałaby zalegalizowana w całych Stanach Zjednoczonych, to wygenerowałaby co najmniej milion nowych miejsc pracy, a rząd otrzymałby co najmniej 132 miliardy dolarów z przychodów podatkowych w ciągu pierwszych ośmiu lat.

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę New Frontier Data, która zajmuje się analizą danych, a głównym jej celem jest analiza legalnego rynku marihuany. Stwierdzili oni, że jeśli marihuana zostanie zalegalizowana we wszystkich stanach i opodatkowana na poziomie 15%, wygeneruje ona przynajmniej 131,8 mld $ z wpływów podatkowych w latach 2017-2025.

W badaniu stwierdzono również, że legalizacja spowodowałaby niemal natychmiastowe utworzenie 722.000 nowych miejsc pracy, a do 2025 roku liczba nowych miejsc pracy wzrosłaby do 1,1 miliona.

“Gdyby biznes konopnych został zalegalizowany jutro i opodatkowany na standardowym poziomie 35%, przemysł ten przyniósłby Stanom Zjednoczonym dodatkowy przychód 12,6 miliardów dolarów w tym roku.” – powiedziała Giadha Aguirre De Carcer, Dyrektor Generalny New Frontier Data.

“Kiedy pojawiają się deficyty budżetowe i tym podobne, każdy chce wiedzieć, gdzie znaleźć dodatkowe źródło przychodów, a jednym z najbardziej logicznych źródeł jest rynek legalnej marihuany i podatek od jej sprzedaży.” – mówi Beau Whitney, ekonomista z New Frontier Data.

Według sondażu opublikowanego na początku tego miesiąca, 61% wyborców w Stanach Zjednoczonych popiera legalizację marihuany do celów rekreacyjnych dla osób powyżej 21 roku życia.

Dodaj komentarz