Kalifornia przewiduje, że w 2018r. sprzeda prawie 500 ton legalnej marihuany

1 stycznia 2018 roku Kalifornia rozpoczęła legalną sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych, chociaż prawo w Kalifornii od dawna było liberalne wobec konopi. Pomimo powolnego startu w dwóch pierwszych tygodniach, z powodu problemów z pozwoleniami i innymi blokadami prawnymi, sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych w Kalifornii wciąż rośnie.

Departament Finansów w Kalifornii oszacował, że między 1 lipca 2018 a 30 czerwca 2017 sklepy z legalną marihuaną sprzedadzą prawie 5000 ton suszu i produktów na bazie konopi indyjskich.

W sumie oznaczałoby to “3,4 miliarda dolarów przychodu ze sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych i 643 miliony dolarów z podatków od sprzedaży.”

Chociaż sama Kalifornia jest jedną z największych gospodarek świata i chociaż ten napływ gotówki może wydawać się kroplą w morzu w porównaniu z rocznym PKB danego kraju, to miliony dolarów przychodu z wpływów podatkowych od sprzedaży marihuany nie pójdą na marne.

Zysk z podatków od sprzedaży marihuany zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów administracyjnych przemysłu, na finansowanie badań związanych z konopiami, a częściowo na finansowanie programów leczenia nadużyć i inne kwestie środowiskowe.

Dodaj komentarz