Oregon produkuje trzy razy więcej marihuany, niż może sprzedać

Stan Oregon produkuje trzy razy więcej marihuany, niż mogą skonsumować jego mieszkańcy. Amerykański adwokat Billy Williams powiedział w piątek, że stan, w którym używanie i uprawa marihuany jest legalne, ma poważny problem z nadprodukcją.

Williams powiedział, że urzędnicy potrzebują odpowiedzi na temat ilości nadwyżki marihuany i jej ilości, która trafi na czarny rynek. Ostrzegł on, że ogromne nadwyżki przyciągają grupy przestępcze, prowadzą do prania pieniędzy i przemocy.

Władze w 16 innych stanach zgłosiły, że przechwyciły marihuanę wyprodukowaną w stanie Oregon, a agenci pocztowi przechwycili 1179kg marihuany i 1,2 miliona dolarów.

“Mamy możliwy do zidentyfikowania i groźny problem nadprodukcji i dywersji marihuany” – powiedział Williams.

Mieszkańcy stanu Oregon zagłosowali za legalizacją marihuany w 2014 roku, a od 2015 roku można było ją już legalnie nabyć w licencjonowanych placówkach. Medyczna marihuana w Oregonie jest legalna od 1998 roku.

Obecnie, licencję na uprawę marihuany otrzymało 900 firm, a ponad 1100 oczekuje na licencję. Około 500 firm detalicznych ma licencję na sprzedaż detaliczną, a kolejne 250 wniosków czeka na rozpatrzenie.

“Gdybyś był inwestorem, dopiero co wydałeś 4 miliony dolarów na marihuanę,  a ty miałeś tysiące kilogramów gotowej do sprzedaży marihuany, ale nie miałeś jej gdzie sprzedać, jedyne co możesz zrobić, to sprzedać ją na czarnym rynku.”

Eksperci szacują, że hodowcy w stanie Oregon produkują do trzech razy więcej marihuany, niż są w stanie sprzedać w ciągu roku.

Dodaj komentarz