Tak wygląda najdłuższy joint na świecie. Ma ponad 30 metrów

30 metrowy joint to marzenie wielu koneserów marihuany, nie tylko tych, którzy skręcili go podczas targów konopnych Harvest Cup w Massachusetts. Grupa ekspertów z zakresu kręcenia jointów wykorzystała kilogram marihuany, aby skręcić najdłuższego jointa na świecie.

Keith Laham, który jest pomysłodawcą skręcenia 30 metrowego jointa powiedział w wywiadzie, że trenował kilka miesięcy przed ostateczną próbą.

“Jest niemożliwe, aby skręcić 30 metrowego jointa poprzez zlepianie bibułek i po prostu wrzucaniem na nie suszu. Ale kiedy mamy sekcje i zespoły ludzi, jesteśmy w stanie to zrobić.”

Przy zwijaniu najdłuższego jointa pracowało 40 osób, a sam joint stworzony został przy użyciu 1000g marihuany i ponad 2200 metrów kwadratowych bibułek. Kręcenie zostało zakończone o godzinie 16:20, co nie powinno dziwić.

“Szczerze mówiąc, chciałbym wiedzieć, kto ma na tyle potężne płuca, aby zaciągnąć się dymem z samego końca” – powiedział Patrick Breton, który brał udział w pobijaniu rekordu.

Andrew Mutty, który również przyczynił się do powstania najdłuższego jointa na świecie, przyznał, że palenia tak gigantycznego jointa stanowiło wyzwanie. Prawdopodobnie zostanie on podzielony na kilka części, a te z kolei zostaną nałożone na siebie i sklejone kolejnymi bibułkami.

Chociaż twórcy uważają, że ustanowili nowy rekord, to nie zostanie on oficjalnie uznany przez Guinness World Records. ponieważ zgodnie z prawem brytyjskim marihuana jest nielegalna, a polityka Rekordów Guinness’a opiera się na prawie brytyjskim.

W Massachusetts używanie marihuany do celów rekreacyjnych zostało zalegalizowane w 2016r. Osoby w wieku powyżej 21 lat mogą posiadać w domu 10 uncji suszu (280g) oraz 1 uncję (28g) poza domem. Samo używanie marihuany w miejscach publicznych pozostaje jednak nielegalne.

Dodaj komentarz