Kanada: Rośnie zapotrzebowanie na szkolenia z zakresu marihuany

Od uprawy marihuany po marketing w branży konopnej, kanadyjskie uczelnie i uniwersytety prowadzą kursy dla tych, którzy chcą pracować w kwitnącym przemyśle legalnej marihuany.

Kwantlen Polytychnic University zaczął oferować kursy online dotyczące produkcji, marketingu i finansów około 3 lata temu, kiedy urzędnicy w Kolumbii Brytyjskiej zdali sobie sprawę, że istnieje zapotrzebowanie na szkolenia i edukację związaną z medyczną marihuaną. Aby nadążyć za popytem Kwantlen Polytechnic University zaczęło oferować zajęcia co cztery tygodnie, a nie co osiem.

“W ciągu ostatnich sześciu miesięcy popyt wzrósł znacząco, ponieważ wkrótce marihuana będzie legalna. Obecnie nie ma dnia, w którym w wiadomościach nie słyszelibyśmy o konopiach indyjskich lub regulacjach związanych z nadchodzącym rynkiem rekreacyjnym.” – powiedział David Purcel, dyrektor uniwersytetu.

Do tej pory już 1200 osób wzięło udział w zajęciach, z których większość ma od 25 do 40 lat i pracuje w pełnym wymiarze godzin, ale w innej branży.”

fot. dailymail.co.uk

Nie tylko ten uniwersytet oferuje studia z zakresu uprawy marihuany. New Brunswick Community College już prowadzi tego rodzaju zajęcia, a Niagara College pracuje nad otrzymaniem certyfikatu z uprawy marihuany.

Jeśli chodzi o szkolenia przygotowujące do otwarcia nowego rynku, obecnie istnieje pustka. “Pracodawcy walczą o znalezienie pracowników w tej specyficznej branży, a dla nas jest to okazja, aby wyszkolić potencjalnych pracowników.”

Durham College niedawno rozpoczął prowadzenie dwutygodniowego kursu, który stanowi wprowadzenie do wszystkich kwestii związanych z przemysłem legalnej marihuany.

Alison McMahon prowadzi Cannabis at Work, agencję rekrutującą pracowników dla firm związanych z marihuaną i powiedziała, że ukończenie tego typu kursów może pomóc kandydatom wyróżnić się z tłumu.

“Myślę, że to, co sygnalizuje bardziej niż cokolwiek innego, to to, że ktoś był proaktywny i poświęcił trochę czasu, aby wziąć udział w jednym z kursów dostępnych na rynku” – powiedziała.

Kwantlen i Durhan College zamierzają rozszerzyć swoją ofertę dotyczącą kursów z zakresu marihuany. Wkrótce Kwantlen będzie oferować kursy dotyczące sprzedaży detalicznej, bezpiecznego obchodzenia się z konopiami, identyfikacją odmian, a także takie, które umożliwią pracę przy produkcji konopi.

Dodaj komentarz