“Po marihuanie mężczyznom rosną piersi” – Kanadyjska policja przeprasza za wprowadzanie uczniów w błąd

Kanadyjska policja oświadczyła, że jeden z oficerów błędnie zasugerował licealistom w katolickiej szkole, że spożycie konopi prowadzi do wzrostu piersi u mężczyzn (Doobies make boobies).

Reporterzy YorkRegion.com uchwycili moment, w którym jeden z policjantów podczas Okręgowej Rady Szkolnej w okręgu York stwierdził, że używanie marihuany prowadzi do wzrostu piersi.

“Istnieją badania sugerujące, że marihuana obniża poziom testosteronu”, powiedział jeden z policjantów, zanim wypowiedział słynną już rymowankę – “doobies make boobies”.

Na potwierdzenie swojej tezy policjant oświadczył, że “sześćdziesięciu procentom nastolatków rosną piersi“, jednak statystyki te są owiane tajemnicą, a nigdzie nie możemy znaleźć badań, które sugerowałyby, że używanie marihuany związane jest ze wzrostem piersi u mężczyzn.

Podczas swojego przemówienia policjant zasugerował również, że marihuana dostępna na ulicy jest “prawie zawsze zmieszana z czymś innym – coraz częściej z fentanylem” (przyp. red. fentanyl to lek opioidowy, jednak żadna próbka marihuany w Kanadzie nie zawierała go w swoim składzie). Oficer stwierdził też, że “upośledzenie wywołane spaleniem połowy skręta jest równoznaczne z wypiciem siedmiu napoi alkoholowych.”

Nie będziesz w stanie przejść po prostej linii. Nie będziesz w stanie dotknąć palcem nosa. To niesamowite, ile marihuany – i wszystkich narkotyków – wpływa na twoją zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Lekarze w obronie konopi

Po publikacji cytatów policjanta na temat wpływu konopi na zdrowie psychiczne i fizyczne, Dr Ian Mitchell, lekarz w Royal Inland Hospital, powiedział Global News Radio, że twierdzenia policjanta są bardzo nietypowe.

To jest tylko miejska mitologia, którą powtarzano i powtarzano” – powiedział Mitchell. “To naprawdę nieodpowiedzialne, że policjanci mówią to młodym ludziom i nie ma nikogo, kto mógłby sprostować te informacje“.

Poza komentarzami dr Ian Mitchel pojawił się również  komentarza dr John’a Harrison, głównego oficera naukowego holistycznego zespołu odnowy biologicznej z Toronto. Harrison przyznał, że spożycie konopi może mieć wpływ na hormony, ale to nie jest równoznaczne ze wzrostem  piersi u mężczyzn.

Miliony mężczyzn palą marihuanę i nie widać milionów mężczyzn chodzących z dużymi piersiami. Komentarz jest sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem.

Po fali krytyki, która spłynęła na policję,  przeprosiła za wypowiedź policjanta, która nie miała nic wspólnego z faktami.

Dodaj komentarz