Rolnicy na Jamajce zbierają pierwsze legalne uprawy marihuany

Dwóch hodowców konopi na Jamajce oznajmiło, że w tym miesiącu zbierze pierwsze legalne uprawy medycznej marihuany w tym kraju. W ubiegłym tygodniu Kaya Farms ogłosiło swoje pierwsze zbiory konopi indyjskich pod nadzorem Augustusa Staplesa, tymczasowego dyrektora generalnego koncesjonariusza Cannabis Licensing Authority (CLA).

Świeżo zebrane rośliny zostaną teraz przycięte przed wysłaniem do Kaya Herbhouse, pierwszego zakładu detalicznego, oraz do Everything Oily, który przetworzy rośliny na ekstrakty.

W tym tygodniu firma Timeless Herbal Care również wydała oświadczenie, że właśnie zebrała pierwsze legalne uprawy marihuany. Przedstawiciele firmy oznajmili, że otrzymali pierwszą krajową licencję na badania i rozwój konopi, oraz że są pierwszymi, którzy legalnie uprawiali marihuanę na Jamajce od ponad 100 lat.

“To niezwykły dzień na Jamajce i ogromne zwycięstwo dla światowego przemysłu medycznej marihuany” – powiedziała Timney Betty w oświadczeniu.

Mimo, że konopie indyjskie stanowią znaczną część dziedzictwa kulturowego Jamajki, to uprawa i używanie ganji było zabronione od początku XX wieku aż do 2015 roku, kiedy to kraj zalegalizował marihuanę medyczną i zdekryminalizował użytkowanie rekreacyjne.

Cannabis Licensing Authority otrzymało setki wniosków od Jamajczyków, którzy chcą wziąć udział w nowo legalnym przemyśle, ale organy regulacyjne długo zwlekały z przyznaniem tych oficjalnych licencji.

Balram Vaswani, prezes firmy Kaya Farms, powiedział, że jego firma planuje otworzyć swój pierwszy punkt sprzedaży do 10 marca. W Kaya Herbhouse znajdzie się kawiarnia i centrum odnowy biologicznej, które będzie oferować zarówno medyczną, jak i rekreacyjną marihuanę zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Ostatecznie Kaya ma nadzieję rozszerzyć działalność na osiem sklepów detalicznych na całej Jamajce.

Dodaj komentarz