Lotnisko w Las Vegas zainstalowało depozyt na marihuanę

Odwiedzający Las Vegas mają nowy sposób na uniknięcie kłopotów, ponieważ lokalny port lotniczy przygotował specjalną skrzynkę, w której konsumenci marihuany mogą zdeponować susz i inne leki na receptę.

Zielone skrzynki zostały zainstalowane 16 lutego na lotnisku McCarran, aby pasażerowie mogli bezpiecznie pozbyć się konopi indyjskich lub innych przedmiotów, które nie mogą być przewożone w samolocie. W stanie Nevada marihuana do celów rekreacyjnych została zalegalizowana 1 lipca 2017 r., ale nie wszędzie można ją posiadać.

Posiadanie konopi indyjskich na lotnisku jest zabronione i może skutkować grzywną lub aresztem, w zależności od posiadanej ilości. Depozyt został umiejscowiony na zewnątrz lotniska, aby można było ją zdeponować zanim wejdzie się na teren lotniska.

Fot. Bizuayehu Tesfaye/Las Vegas Review

Skrzynki są wielkości skrzynek pocztowych i zostały przytwierdzone do podłoża, aby nikomu nie przyszła do głowy ich kradzież. Działają one na tej samej zasadzie co skrzynki pocztowe. Konopie wsadzane są przez okienko, które uniemożliwia wyciągnięcie zawartości.

Niektórzy sugerują, że depozyty nie zyskają zbyt wiele uwagi. Podejrzewa się, że większość osób, które posiadają przy sobie marihuanę będą wolały ją skonsumować lub podarować komuś innemu, niż zostawiać ją w depozycie, którego zawartość zostanie zniszczona.

Zgodnie z doniesieniami, w pierwszych tygodniach działania, w depozycie zostało umieszczonych kilka waporyzatorów z ekstraktem z konopi oraz plastikowa torebka z tabletkami. Do tej pory zainstalowano 13 takich depozytów w lotniskach o wysokim natężeniu ruchu.

Dodaj komentarz