Przemysł legalnej marihuany odnotuje znaczny wzrost na całym świecie

Według firmy badawczej Arcview Market Research i jej partnera badawczego BDS Analytics, w ciągu następnych 10 lat legalny przemysł marihuany odnotuje znaczny wzrost na całym świecie. Oczekuje się, że wydatki na legalną marihuanę na świecie sięgną 57 miliardów dolarów do roku 2027. Rynek rekreacyjny pokryje 67% wydatków, a medyczna marihuana wygeneruje pozostałe 33% wydatków.

Największa grupa nabywców legalnej marihuany będzie w Ameryce Północnej, generując 9,2 miliarda dolarów sprzedaży w 2017 roku, do 47,3 miliardów dolarów dziesięć lat później. Największy wzrost sprzedaży przewidywany jest jednak na rynkach pozostałych krajów świata, od 52 mln $ wydanych w 2017 r., do prognozowanych 2,5 mld USD w 2027 r.

Światowy rynek marihuany do celów rekreacyjnych na świecie pozostaje utrudniony przez Organizację Narodów Zjednoczonych i jej jednomyślną konwencję z 1961 r. o środkach odurzających. Raport Arcview i BDS uważa, że nic nie zmieni nastawienia Organizacji Narodów Zjednoczonych, dopóki amerykańskie prawo federalne nie zalegalizuje marihuany – twierdzi dyrektor generalny Arcview, Troy Dayton.

Najważniejsze elementy 65-stronicowego raportu “Mapa do światowego rynku o wartości 57 miliardów dolarów” to:

• Przewiduje się, że Niemcy będą liderem europejskiego rynku konopi indyjskich. Oczekuje się, że Włochy będą na drugim miejscu ze sprzedażą o wartości 1,2 miliarda dolarów do 2027 roku. Ogólnie jednak oczekuje się, że europejski rynek marihuany nie rozwinie się tak mocno, jak sugerują potencjalne możliwości.

• Ameryka Południowa ma jedne z najbardziej liberalnych programów dotyczących medycznego stosowania marihuany. Kierowany przez Brazylię, Argentynę, Peru i Urugwaj (jedyny kraj na świecie, w którym korzystanie z rekreacji dla dorosłych jest legalne dla wszystkich obywateli), południowoamerykański rynek marihuany może wzrosnąć z 125 milionów dolarów w 2018 r. Do 776 milionów w 2027 r.

• Początkowa decyzja wielu stanów USA i Kanady dotycząca opracowania regulaminów dotyczących konopi indyjskich, skłoniła wiele innych krajów do podobnych działań. Gotowość Kalifornii i Kanady do zalegalizowania marihuany do celów rekreacyjnych spowodowała zwiększenie dostępu do medycznej marihuany.

• Przewiduje się, że legalny rynek legalnego marihuany w Australii wzrośnie z 52 milionów dolarów w 2018 r. Do 1,2 miliarda dolarów w 2027 r., i będzie piątym największym rynkiem  na świecie.

• Izrael ma niewielką populację i długą historię legalnego używania marihuany. Pozostaje liderem w kwestii opracowywania leków na bazie konopi indyjskich.

Pełny raport znajdziesz TUTAJ.

Dodaj komentarz