Rolnik uprawiał marihuanę w belach słomy

Dawno nie widzieliśmy tak oryginalnego miejsca, w którym ktoś uprawiałby marihuanę. Takie samo zdanie mają policjanci z Staffordshire w Anglii, którzy trafili na trop uprawy marihuany w belach słomy.

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych na miejscu zdarzenia, a trzech innych zostało aresztowanych w wyniku policyjnego przeszukania terenu, w związku z produkcją konopi indyjskich.

Mężczyźni w wieku od 17 do 44 lat pochodzą z Wielkiej Brytanii i Albanii. Cała szóstka została aresztowana na posterunku policji Watling.

Inspektor Richard Meaden, lokalny komendant policji w South Staffordshire, powiedział: “Dochodzenie jest na wczesnym etapie, jednak możemy potwierdzić, że znaleźliśmy około 3100 roślin konopi indyjskich.”

fot. swns.com

“Szacowana wartość tej uprawy szacowana jest na 1,5 miliona funtów. To największa i najbardziej wyrafinowana fabryka marihuany, jaką kiedykolwiek spotkałem” – twierdzi Richard Meaden.

Uprawa marihuany miała około 30 metrów kwadratowych, a ściany i sufit stworzone były z metalowej konstrukcji, która otoczona była belami słomy.

fot. swns.com

Policja wpadła na trop uprawy, po otrzymaniu anonimowego donosu. Funkcjonariusze przez kilkanaście godzin szukali wejścia. Aby dostać się do środka, musieli przesunąć dwie bele, za którymi znajdowało się wejście do tunelu. Przejścia w tunelu przypominały labirynt, w którym tylko jedna droga prowadzi do celu.

Policjanci skonfiskowali 16 kilogramów marihuany o szacowanej wartości ponad 1,5 miliona Funtów, czyli ponad 7 milionów Złotych.

fot. swns.com

Dodaj komentarz