Automatycznie kwitnące odmiany marihuany – zalety i wady

Kiedy zdecydujesz się na uprawę konopi, odnajdziesz wiele sklepów oferujących nasiona marihuany. Znajdziesz tam wiele firm produkujących odmiany z oznaczeniem “autoflowering” lub “auto”.  Ale co to oznacza i dlaczego hodowca może zdecydować się na automatycznie kwitnące odmiany marihuany?

Co to są odmiany autoflowering?

Koncepcja szczepów automatycznie kwitnących jest prosta: mają one kwitnąć automatycznie, nie czekając na konkretny cykl światła. Innymi słowy, rośliny zaczynają kwitnąć samodzielnie po stosunkowo krótkim okresie wegetacji 2-4 tygodni.

Ten unikalny proces powstaje, kiedy hodowcy krzyżują regularne odmiany z genetyką Cannabis ruderalis, podgatunku rośliny konopi, która jest znana z automatycznego kwitnienia i niskiego wzrostu.

Krzyżując automatyczne odmiany ruderalis z odmianami indica i sativa, uzyskujemy roślinę, która nie opiera się na fotoperiodach, ale rośnie i kwitnie w swoim czasie.

Wady i zalety automatycznie kwitnących nasion konopi

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć uprawę odmian automatycznie kwitnących zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz:

-Podczas uprawy na wolnym powietrzu, rośliny automatycznie kwitnące zaczną wytwarzać kwiaty niezależnie od tego, ile godzin słonecznych otrzymają; Oznacza to, że nie musisz martwić się o określony cykl nasłonecznienia, jeśli chcesz osiągnąć zbiory.

-W przypadku uprawy w pomieszczeniach, automatycznie odmiany marihuany pozwalają na szybki wzrost od początku do końca, ponieważ zazwyczaj kończą dojrzewanie po trzech miesiącach.

-Rośliny automatycznie kwitnące mogą dostawać więcej niż 12 godzin światła słonecznego dziennie i tworzyć większe topy w krótszym czasie, niż wiele zwykłych roślin konopi indyjskich.

-Rośliny automatyczne są małe i nie zajmują dużo miejsca; są idealne, aby rosły w growboxie lub rozwijały się na zewnątrz, gdzie nie osiągną dwóch metrów i będą bardziej dyskretne.

Istnieją jednak powody, dla których odmiany automatycznie kwitnące nie są tak popularne jak regularne szczepy indica i sativa. Odmiany autoflowering są niewielkie, przez co nie dają tak dużych plonów jak regularne szczepy, jednak idealnie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach i na zewnątrz, gdzie nie będą zwracały na siebie dużej uwagi.

Gdzie kupić nasiona odmian autoflowering?

Automatycznie kwitnące nasiona marihuany najłatwiej znaleźć w sklepie z nasionami marihuany. Z czystym sumieniem możemy polecić sklep Ganja Farmer, który wspiera działalność Faktów Konopnych. Opinie klientów również potwierdzają naszą sugestię, ponieważ w naszym katalogu sklepów ma on ocenę 5/5. Pamiętajcie, że w Polsce uprawa oraz kiełkowanie konopi jest niezgodne z prawem, a uprawa może być prowadzona jedynie w krajach, które na to zezwalają.

Nasiona marihuany kwitnące automatycznie znajdziecie tutaj:
https://ganjafarmer.com.pl/24-nasiona-marihuany-autoflowering

Mieszkasz w kraju, gdzie można uprawiać marihuanę? Używałeś odmian autoflowering? Podziel się doświadczeniem i napisz w komentarzu jak oceniasz tego typu odmiany!

Dodaj komentarz