Oregon zarobił 14,7mln dolarów z podatków od sprzedaży marihuany w pierwszych dwóch miesiącach 2018 roku

W ciągu pierwszych dwóch miesięcy roku Oregon zarobił ponad 14 milionów dolarów podatków z legalnej sprzedaży marihuany.

Według Departamentu Stanu Oregon, w styczniu tego roku stan zgromadził 8 001,999 USD podatków od sprzedaży marihuany. Oznacza to największą kwotę otrzymaną z podatków od sprzedaży marihuany, które Oregon otrzymał w danym miesiącu od rozpoczęcia legalnej sprzedaży nieco ponad dwa lata temu (pokonując poprzedni rekord 7,8 milionów dolarów w październiku 2016 r.).

W lutym tego roku nastąpił niewielki spadek w porównaniu do stycznia, ale stan nadal zarobił znaczną kwotę – 6 700 000,55 dolarów.

Średnia z tych dwóch miesięcy pozwala oszacować, że stan Oregon zarobi około 88 milionów dolarów do końca 2018 roku. Ten przychód przekroczyłby poprzedni rekord z 2017 r. (68,646,246$) i 2016 r. (60 milionów dolarów).

W Oregonie posiadanie do 28g marihuany jest legalne dla osób powyżej 21 lat. Sklepy z marihuaną, licencjonowane przez państwo, są upoważnione do sprzedaży konopi indyjskich, a stawka podatku od sprzedaży marihuany wynosi 17%, przy czym sklepy detaliczne mogą doliczyć dodatkowe 3%.

Dochody z podatków od sprzedaży marihuany są dystrybuowane kwartalnie w następujący sposób:

• 40 procent na edukację.
• 20 procent na leczenie chorób psychicznych lub na zapobieganie nadużywaniu alkoholu i narkotyków (wczesna interwencja i leczenie)
• 15 procent na egzekwowanie prawa przez władze.
• 10 procent dla miast, w oparciu o liczbę ludności i liczbę licencjobiorców.
• 10 procent dla powiatów, w oparciu o całkowity dostępny rozmiar i liczbę upraw i liczbę licencjonowanych sklepów
• 5% na zapobieganie nadużywaniu alkoholu i narkotyków, wczesną interwencję oraz usługi lecznicze

Dodaj komentarz