Policja oskarża szczury o zjedzenie 540kg zarekwirowanej marihuany

Czy marihuana jest na tyle pożywnym kąskiem dla szczurów, że mogły one zjeść 540 kilogramów? Kiedy władze w Argentynie odkryły, że zaginęło kilkaset kilogramów zarekwirowanej marihuany, wymyślili ciekawą historię, aby wyjaśnić, skąd wzięły się braki. Lokalna policja obwinia szczury o zjedzenie 540kg zioła. Ale czy szczury mogłyby zjeść ponad pół tony konopi?

W kwietniu komisarz Emilio Portero przejął dowództwo nad siłami policyjnymi w Pilar, mieście w argentyńskiej prowincji Buenos Aires. W ramach awansu komisarz otrzymał spis wszystkiego, co znajduje się w posiadaniu policji.

Szczury zjadły 540 kilogramów marihuany?

Portero zauważył, że gliniarze posiadali 6 tysięcy kilogramów marihuany, która została zarekwirowana podczas policyjnych nalotów. Jednak gdy Portero przyjrzał się temu bliże, odkrył, że ostatni raport mówi jedynie o 5460 kilogramów. W jaki sposób zaginęło 540 kilogramów marihuany?

Portero złożył skargę i wszczął dochodzenie. Celem było dowiedzenie się, co dokładnie stało się z tym brakującym ziołem. Portero chciał w szczególności wiedzieć, czy funkcjonariusze skradli, a następnie sprzedali marihuanę.

W miarę trwania dochodzenia lokalni urzędnicy twierdzili, że brakująca marihuana stała się “pożywieniem dla szczurów”. Ale to wyjaśnienie nie zadowoliło wszystkich, a zwłaszcza nowego komisarza.

Eksperci mają wątpliwości

“Profesjonaliści… przeanalizował sprawę i wyjaśnili, że szczury nigdy nie mogły pomylić marihuany z jakimkolwiek rodzajem jedzenia “- powiedział jeden z ekspertów w wywiadzie dla Clarín.

“W przypadku, gdy duża grupa szczurów zjadła [marihuanę], powinniśmy znaleźć wiele szczurzych zwłok.”

Jak dotąd nikt nie uwierzył w argument, że szczury zjadły 540 kilogramów konopi. Niektórzy twierdzą, że konopie mogły najzwyczajniej wyschnąć, przez co straciły na wadze, ale nawet według tej teorii jest to niemożliwe.

“Jedną z możliwości było to, że marihuana straciła objętość, ponieważ wyschła” – czytamy w Clarin. “Ale nawet jeśli ten fenomen istnieje, to nawet przy najbardziej optymistycznych kalkulacjach, wciąż istnieje znaczny niedobór”.

Dochodzenie wciąż trwa

W tym momencie śledczy nie są przekonani co do argumentu ze szczurami. Wydaje się, że teoria wysuszonego zioła również nie jest zbyt przekonująca. Dochodzenie wciąż trwa, a eksperci zajmujący się tą sprawą nadal obawiają się, że zaginiona marihuana została skradziony przez policję, a następnie została sprzedana.

Ostatnio sędzia González Charvay oficjalnie wezwał dwóch szefów policji i dwóch policjantów. Clarín informuje, że policjanci mają złożyć zeznania czwartego maja.

Uprawianie, konsumpcja i sprzedaż marihuany w Argentynie są nielegalne. Jednak w 2009 r. Sąd Najwyższy zdekryminalizował posiadanie niewielkich ilości chwastów w prywatnych posiadłościach.

Dodaj komentarz