W poszukiwaniu marihuany policjant przeszukał genitalia i odbyt 23-latka

Policjant z New Jersey został nagrany na policyjnej kamerze, kiedy w poszukiwaniu marihuany przeszukiwał pośladki oraz genitalia 23-letniego mężczyzny.

Na filmie nagranym z kamery innego policjanta, policjant Joseph Drew twierdzi, że zatrzymany kierowca pachniał marihuaną, kiedy ten został zatrzymany na drodze Route 206 w Southhampton Township w Nowym Jorku.

Kiedy podczas przeszukania pojazdu nie znaleziono śladów marihuany, Joseph Drew założył kajdanki kierowcy, poprosił by wyszedł na zewnątrz, po czym włożył parę niebieskich lateksowych rękawiczek.

Przeszukiwanie okolic genitaliów

“Możesz mi powiedzieć, gdzie jest , albo mogę cię przeszukać i sam ją znajdę” – słychać z ust policjanta, zanim jeszcze wsadził ręce pod bieliznę kierowcy i przez cztery minuty po omacku szukał marihuany w okolicach odbytu i genitaliów, podczas gdy na autostradzie przejeżdżały samochody i ciężarówki.

Kierowca wyraźnie protestował, twierdząc, że nie ma przy sobie marihuany, co budzi wątpliwość co do legalności przeszukania. W pewnym momencie można nawet usłyszeć jak kierowca mówi, “On mnie gwałci!”.

Wcześniej policjant sprawdził kieszenie i skarpetki mężczyzny i kazał mu oddać narkotyki, a następnie mówi mu: “Jeśli uważasz, że jest to najgorsze, co mam zamiar zrobić, to nadchodzi kolejna czynność, przyjacielu”.

Kiedy policjanci nie znaleźli marihuany ani w samochodzie, ani przy zatrzymanym kierowcy, aresztowali go za “zapach marihuany”.

Napaść seksualna i naruszenie praw obywatelskich

Incydent z 8 marca 2017r. wyszedł na jaw w zeszłym tygodniu po tym, jak film został opublikowany przez Johna Paffa, który kieruje otwartą grupą New Jersey Libertarian for Transparency.

Kierowca twierdzi, że został napadnięty seksualnie i że naruszono jego prawa obywatelskie. Złożył zawiadomienie o zamiarze wniesienia pozwu.

Jego prawnik, Arthur Lang, napisał w dokumentach sądowych uzyskanych przez Inquirera, że ​​policja odmawia przekazania kopii ich raportu z przeszukania. Powiedział także, że nie przekazali nagrania z powyższego incydentu przez 10 miesięcy po jego wystąpieniu – pomimo wielu próśb.

Prokurator generalny chce oddalić zarzuty

Biuro prokuratora generalnego stara się o oddalenie powództwa, twierdząc, że zostało złożone po upływie 90 dni. Ale Lang twierdzi, że sprawa powinna być dozwolona, ​​ponieważ policja nie przekazała informacji w odpowiednim czasie.

Niezależnie od tego, czy sprawa będzie się toczyć, Amol Sinha, dyrektor wykonawczy Amerykańskiej Unii Wolności Obywatelskich w New Jersey, powiedział, że biuro prokuratora generalnego musi odpowiedzieć na obawy społeczeństwa związane z nagraniem video.

“Zaufanie do organów ścigania cierpi z powodu takich incydentów i nie widzimy żadnej odpowiedzialności” – powiedział. “Potrzebujemy zapewnień, że to się nie powtórzy, a policja stanowa zmieni swoją politykę, szkolenia i procedury … aby obywatele mogli wierzyć, że policja służy ludziom”.

Dodaj komentarz