Deal roku: Mężczyzna zapłacił marihuaną za Voklswagena Golfa II

Policjanci z Brzegu zatrzymali dwóch mężczyzn podczas transakcji narkotykowej, która miała być rozliczeniem w zamian za Voklswagena Golfa II. 

20 kwietnia policjanci z powiatu brzeskiego otrzymali informację, że w jednej z miejscowości nad Brzegiem ma dojść do “transakcji narkotykowej”.  Kiedy na posesji jednego z podejrzewanych zauważono dwóch mężczyzn siedzących w oplu, policjanci postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia.

Na widok policjantów mężczyzna siedzący za kierownicą ukrył w schowku pakunek zawinięty w folię przezroczystą. Jego kolega ukrył w saszetce 5g amfetaminy, a podczas dalszego przeszukania okazało się, że w kieszeni ma jeszcze 5g marihuany.

Mężczyźni tłumaczyli, że transakcja jest dopełnieniem zakupu Voklswagena Golfa II, którego 38-letni mężczyzna miał kupić od 35-latka. Marihuana oraz amfetamina zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

38-letni kierowca odpowie za udzielanie narkotyków w celu przyjęcia korzyści majątkowej, a jego 35-letni kolega usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Starszemu z zatrzymanych grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast młodszy musi się liczyć z  karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz