Snoop Dogg został współwłaścicielem największych upraw marihuany na świecie

Jeśli chodzi o marihuanę, Snoop Dogg inwestuje pieniądze tam, gdzie jest uważa to za słuszne. Snoop jest teraz współwłaścicielem Canopy Growth, czyli firmy posiadającej największe uprawy marihuany na świecie. Ta kanadyjska mega-korporacja przejęła prawa do firmy Snoopa, Leafs by Snoop.

Firma Snoop Dogg’a, Casa Verde Capital (CVC), jest firmą typu venture capital, która zajmuje się inwestowaniem w przemysł konopi indyjskich. Inwestuje ona w firmy z branży konopi, które zajmują się finansami, technologiami i mediami.

Canopy Growth z prawami do marki Snoop Dogg’a

W 2016 roku CVC nawiązało współpracę z firmą Tweed, czyli filią największej kanadyjskiej korporacji, której produktem jest medyczna marihuana.  Współpraca daje firmie Tweed wyłączność do niektórych marek finansowanych przez firmę Snoopa.

Kolaboracja oznacza nie tylko to, że Canopy będzie miało w firmie świetnego konesera konopi, ale będą również produkować odmiany marihuany zaprojektowane specjalnie przez Snoop’a.

Snoop Dogg i ekspansja Canopy Growth

Firma Canopy Growth z siedzibą w Ontario, w ostatnim czasie przeprowadziła ekspansję na zachodnie wybrzeża Kanady, gdzie we współpracy z firmą SunSelect Produce Inc. będzie prowadzić największą na świecie szklarnie z konopiami indyjskimi pod nazwą BC Tweed.

SunSelect to rodzinna farma, znana z oferowania “skandalicznie świeżych produktów”.Licencje BC Tweed na uprawę marihuany, zostały zatwierdzone w lutym 2018 roku, a Canopy ogłosiło dalszą ekspansję w kwietniu.

Cel – 520.000 metrów kwadratowych upraw marihuany w 2018 r.

“Druga siedziba BC Tweed, o łącznej powierzchni 157.000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, również otrzymała licencję uprawową na pierwsze 83.000 metrów kwadratowych powierzchni uprawowej” – powiedziała firma w oświadczeniu. “W sumie licencjonowana przestrzeń Canopy Growth potroiła się w 2018, do ponad 223.000 metrów kwadratowych i pozostaje na drodze przekraczającej 520.00 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej.”

Zamiarem BC Tweed jest kontynuowanie upraw medycznej marihuany dla pacjentów oraz użytkownikom rekreacyjnym po legalizacji marihuany w Kanadzie. Canopy ma również kilka międzynarodowych kanałów dystrybucji.

Dodaj komentarz