Kolorado: W ubiegłym roku wyhodowano 500 ton marihuany na sprzedaż

W ubiegłym roku hodowcy konopi w Kolorado wyprodukowali prawie 500 ton marihuany. Konsumenci powyżej 21 roku życia mogli ją legalnie palić, waporyzować i jeść.

Sklepy z marihuaną w Kolorado sprzedały 11,1 milionów artykułów spożywczych,ponad 186 ton kwiatów i gwałtownie rosnącą ilość koncentratu marihuany, wynika z raportu rocznego z 2017 roku, wydanego przez Departament ds. Egzekwowania Danych dotyczących marihuany w Kolorado, opublikowanego w piątek.

Najnowszy raport obejmuje produkcję, sprzedaż, licencjonowanie i egzekwowanie – zapewnia przegląd legalnej branży konopi indyjskich, która szybko przechodzi w fazę dojrzałości.

Uważam, że Colorado jest najbardziej dojrzały (legalny rynek marihuany w USA)”, powiedziała Nancy Whiteman, współzałożycielka Wana Brands, która ma 48-procentowy udział w rynku sprzedaży gummy-edibles. “Uważam jednak, że jako branża wciąż jesteśmy na wczesnym etapie.”

Wzrost branży legalnej marihuany w Kolorado

w Kolorado powstaną pierwsze kluby konopne

Zgodnie z oczekiwaniami, wzrost w branży konopi indyjskich w Kolorado był dosyć spory. Zebrano więcej roślin, sprzedano więcej produktów, otwarto więcej sklepów i więcej osób otrzymało licencję na pracę w tej branży.

Pod koniec 2017 r. stan ten posiadał 3.051 licencjonowanych przychodni z medyczną marihuaną i sklepów detalicznych z marihuaną do celów rekreacyjnych, producentów i obiektów do testowania produktów, w porównaniu z 2934 pod koniec 2016 r.

W ubiegłym roku hodowcy w Kolorado wyprodukowali ponad 500 ton marihuany (około 2,5 miliona zebranych roślin), a sklepy sprzedały około 253 tony kwiatów, 11,1 milionów produktów spożywczych z THC, 1,1 miliona niejadalnych produktów i ponad 13 ton koncentratów. Ilość sprzedawanych koncentratów wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu roku – z 236 159 w styczniu do 493 008 w grudniu.

Dla porównania, w 2016 roku sklepy sprzedały 153 tony kwiatów, 9,4 miliona artykułów spożywczych i 1,1 miliona produktów niejadalnych, zgodnie z raportem opublikowanym w 2017 roku.

 

Dodaj komentarz