Dlaczego niektórzy zawodnicy brazylijskiego jiu jitsu palą marihuanę przed walką?

Każdy sport różni się od innego nie tylko zasadami czy sprzętem, z którego korzystają zawodnicy, ale także wibracjami, jakich dostarcza uprawianie danego sportu. Pomyśl o koszykówce i porównaj ją z karate. Pomyśl o pływaniu i porównaj je z piłką nożną.

Każdy sport ma swój własny mały świat, a brazylijskie Jiu Jitsu nie jest wyjątkiem. Jest to sport, który jest bogaty kulturowo i doceniany przez wielu, ponieważ uczy płynności, rozluźnia mózg pozwala odczuć ruchy przeciwnika.

Teraz, biorąc pod uwagę kulturę konopną, jej powszechną obecność w sporcie i zastosowania medyczne, nic dziwnego, że konopie stały się częścią sportu. Używanie marihuany jest również obecne w brazylijskim Jiu Jitsu.

Niektórzy zawodnicy BJJ włączają marihuanę do brazylijskiego Jiu Jitsu i pewnie zastanawialiście się, dlaczego. Jak to wpływa na walkę? Jakie są opinie zawodników brazylijskiego Jiu Jitsu?

Poniżej nagranie, na którym sędzia podaje jointa jednemu z agresywnych zawodników, aby się zrelaksował.

Dlaczego to robią?

Brazylijskie Jiu Jitsu jest uwielbiane przez wielu z różnych powodów, ale niektórzy kochają ten sport za naukę płynności i możliwość przestawienia umysłu na inną płaszczyznę myślenia.

Wielu zawodników brazylijskiego Jiu Jitsu zgodziłoby się z tym stwierdzeniem. Nie jest niczym zaskakującym, że zawodnicy zaczęli łączyć brazylijskie Jiu Jitsu z marihuaną, która daje podobne efekty.

Jak używanie marihuany wpływa na walkę?

Zawodnicy BJJ palący jointa przed walką:

Kiedy zawodnicy BJJ podczas treningu są pod wpływem marihuany, nie oznacza to, że chcą zepsuć trening i się pośmiać. Mają uzasadnione powody, a wielu z nich twierdzi, że palą konopie, ponieważ pomaga im to w ulepszeniu swojej gry.

Niektórzy praktycy BJJ trenują na haju, ponieważ łagodzi to ich nerwy i pozwala im zrelaksować umysł, co jest niezbędne do wykonania perfekcyjnego rzutu.

Niektórzy twierdzą, że pod wpływem marihuany pomyśleli o ruchach, o których nigdy wcześniej by nie pomyśleli i że obalali przeciwników, których nigdy wcześniej nie zdołali obalić. Ale jak w każdym kontrowersyjnym temacie, zawsze jest druga strona medalu. Wielu zawodników brazylijskiego Jiu Jitsu twierdzi również, że palenie marihuany wpłynęło negatywnie na ich walkę.

Wdychanie jakiegokolwiek dymu do płuc zmniejsza kondycję, co oczywiście jest poparte wieloma badaniami naukowymi. Nie tylko wpływa to negatywnie na kondycję, ale niektórzy zawodnicy twierdzą również, że spowalnia to ich mózg, przez co nie są w stanie w pełni kontrolować swojej techniki.

Każdy zmysł i każdy drobny szczegół jest istotny, kiedy dochodzi do walki, więc wszelkie straty psychiczne (spowolniona reakcja itp.), które spowoduje marihuana, dla zawodników mogą być niekorzystne.

Opinie o używaniu marihuany w BJJ

Jest wielu ludzi popierających i przeciwnych paleniu marihuany podczas treningów brazylijskiego Jiu Jitsu i dotyczy to również wielu popularnych sportowców. Jednym z wysokiej klasy sportowców, który zachęca do używania marihuany w brazylijskim Jiu Jitsu jest Eddie Bravo.

Mówi, że używanie marihuany bardzo pomogło jego grze i pozwoliło mu wymyślić nowe sposoby na ulepszenie swojej techniki, ponieważ przenosi to jego umysł na inny poziom świadomości.

Jeśli szukasz innych znanych nazwisk, to warto wspomnieć, że nawet bracia Diaz i Joe Rogan uważają marihuanę, za pomocną dla zawodników brazylijskiego Jiu Jitsu i innych sportów walki. Nate Diaz stosuje vaporizer z CBD, aby zwalczyć z bólem stawów po stoczonych walkach. Podczas jednej z walk, kiedy siedział na widowni, wyciągnął nawet normalnego jointa i pomachał nim do kamery.

Każdy zawodnik jest jednak inny. Niektórym konopie pomagają w koncentracji i lepszym czuciu przeciwnika, a innym odbierają jasność umysłu, co przeszkadza w walce. Używanie marihuany na każdego działa inaczej i jest to bezsprzeczny fakt. Są jednak odmiany, które pomagają w skupieniu uwagi i jeśli zawodnikom zależy właśnie na tym, to powinni korzystać właśnie z nich. Amnesia Haze, Jack Herer czy Skunk, to odmiany, które mogą okazać się pomocne w treningach brazylijskiego Jiu Jitsu.

Dodaj komentarz