Joint w kształcie kości słonia sprzedany na aukcji za 4.000$

Nowa firma premium z branży konopi, Stone Road Farms, gościła na jednej z najfajniejszych imprez w centrum Śródmieścia Los Angeles. Pełny bar, miejsca, w których osoby biorące udział w imprezie mogły konsumować własne jointy (plus kieszonkowe kilkadziesiąt skręconych z własnych zbiorów Stone Road Farms) oraz występy na żywo.

Wydarzenie skupiło się jednak wokół aukcji tego, co zostało nazwane “Najdroższym jointem świata”. Stworzony przez światowej sławy artystę od jointów – Weavera, był to róg obfitości kwiatów konopi, bąbelkowego haszu i koncentratów ofiarowanych przez gospodarza oraz zwycięzców Cannabis Cup – Team Elite Genetics i Soilgrown Solventless, a wszystko opakowane w bibułki z 24 karatowego złota.

Łącznie joint miał 74cm długości i zawierał ponad 450g kwiatów konopi, ponad 50g bąbelkowego haszu i ponad 160g koncentratu.

Ale najważniejszą częścią tego jointa był jego kształt. Weaver wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i stworzył to dzieło sztuki w kształcie kości słoniowej, aby reprezentować beneficjenta aukcji: The African Wildlife Foundation.

“Słonie są zabijane w niespotykany dotąd sposób”, powiedział Lex Corwin, założyciel Stone Road Farms. “Nasze pokolenie może dosłownie wybić najbardziej majestatyczne zwierzę lądowe z powierzchni ziemi.”

Najdroższy joint świata na cele charytatywne

Najdroższy joint na swiecie

fot. High Times

Według The African Wildlife Foundation, choroby i klęski żywiołowe nie stanowią największych zagrożeń dla delikatnego ekosystemu Afryki; najbardziej niebezpieczne zagrożenia dla afrykańskiej fauny i flory – a także dla całej planety – to ludzie. Słonie i nosorożce są szczególnie zagrożone kłusownictwem ze względu na wysokie ceny, jakie ich części ciała zbierają na czarnym rynku. Inne zwierzęta, takie jak duże koty i naczelne, również są zagrożone.

To, że joint został uformowany w kształt kości słonia, działało na kilku różnych poziomach. Na pewno był on piękny, ale to było przypomnienie, że słonie są mordowane za część ciała podobną do tego jointa. Było to również przypomnienie głównego zadania: zbieranie pieniędzy, aby powstrzymać kłusownictwo.

Pod koniec imprezy kupiono skręconą kość słonia za 4000 dolarów. Choć nie wiemy, w jaki sposób zwycięzca aukcji zajmie się faktycznym skonsumowaniem tego olbrzymiego pakietu marihuany (czy zdekonstruuje go, czy urządzi jeszcze większą imprezę i sprzeda ją za jeszcze wyższą cenę?), Możemy sobie tylko wyobrazić, że satysfakcja z wylicytowania tego jointa będzie sama w sobie wysoka.

Aktywizm częścią kultury konopnej

fot. Stone Road Farms

Aktywizm zawsze był integralną częścią kultury konopi. Podczas gdy znaczna część tego procesu koncentrowała się na reformie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i zdrowia, to tego typu akcje nie są niczym nowym.

RAW Foundation, czyli fundacja sfinansowana przez firmę RAW, która produkuje bibułki i inne produkty dla palaczy marihuany pomogła ostatnio zakończyć budowę 10 studni z czystą wodą w Etiopii. Fundacja zapewniła fundusze na budowę 10 nowych studni, które kosztowały ponad 70.000 dolarów. Sfinansowane studnie zapewnią dostęp do świeżej i czystej wody dla ponad 3300 osób.

Oprócz tego fundacja sfinansowała pracę ponad 500 nauczycieli, którzy informują dzieci w szkole na temat zagrożeń płynących ze spożywania zanieczyszczonej wody.

W kwietniu ubiegłego roku firma Advanced Nutrients – firma produkująca odżywki do uprawy roślin przeznaczyła ponad 100.000$ na zakup plecaków, koców, produktów do higieny intymnej, skarpetek, wilgotnych chusteczek, mydeł, dezodorantów, past do zębów, szczoteczek do zębów, peleryn, latarek, zabawek dla dzieci i innych niezbędnych przedmiotów dla ponad 2000 bezdomnych w Los Angeles.

Dodaj komentarz