Czy Jezus zalegalizowałby medyczną marihuanę?

Grupa aktywistów pro-konopnych ze stanu Oklahoma prosiła mieszkańców tego stanu, aby zastanowili się, kiedy będą oddawać swój głos, czy Jezus zagłosowałby za legalizacją medycznej marihuany.  Wyborcy głosowali wczoraj w całym stanie Oklahoma.

Wiemy już, że 56 procent wyborców zagłosowało za legalizacją marihuany do celów medycznych, co pozwoli pacjentom na legalny dostęp do leku, a sam stan Oklahoma stał się 30 stanem, w którym marihuana medyczna jest legalna.

Grupa aktywistów prowadziła kampanię na rzecz medycznej marihuany, używając wersetów biblijnych do poparcia swojej sprawy. Grupa wydała ulotkę, na której można było przeczytać: “Jak zagłosowałby Jezus?”. W ulotce kampanii zacytowano również dwa fragmenty z pism świętych, aby wesprzeć argumenty grupy dotyczące legalizacji. Pierwszy biblijny cytat pochodzi z Księgi Rodzaju 1:29.

“Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem.”

Drugi przytoczony wers odnosi się do drugiej Księgi Mojżeszowej 20:16.

“Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.”

Nie wszyscy są zgodni w tej kwestii

“Z pewnością nie jest to celem rozdziału 1 Księgi Rodzaju” – powiedział pastor Lankford, który nazwał tę interpretację “dziwaczną” i “ironiczną”.

“Dla kogoś, kto mówi, że chrześcijanie powinni wierzyć, że marihuana jest dobra, ponieważ Biblia mówi, że wszystkie rośliny są dobre, to bardzo duży problem.”

Kilka tygodni temu Lankford dołączył do grupy Liderów Wiary w stanie Oklahoma, aby przeciwstawić się głosowaniu za legalizacją medycznej marihuany. Lankford i konserwatywna grupa religijna twierdzili, że marihuana medyczna będzie “szkodliwa dla społeczności Oklahomy”.

“Nikt nie przekona mnie, że nasze rodziny będą lepsze, jeśli więcej rodziców i dziadków będzie palić więcej marihuany”, powiedział Lankford.

Pastor wierzy, że ustawa o używaniu marihuany do celów medycznych jest tak naprawdę sposobem na wprowadzenie marihuany rekreacyjnej do Oklahomy, a nie szczerą chęcią umożliwienia pacjentom dostępu do marihuany. [Medyczna marihuana to nie palenie jointów, ale olejki, nalewki, maści, kremy,  – przyp.red.]

Głosowanie za medyczną marihuaną

Pacjenci, którzy będą chcieli używać marihuany do celów medycznych, będą potrzebować zalecenia lekarza i licencji wydanej przez stan. Licencje dla pacjentów będą kosztowały 100 USD, chociaż niektórzy będą kwalifikować się do obniżonej opłaty w wysokości 25 USD. Licencje będą musiały być odnawiane co dwa lata.

Licencjonowani pacjenci mogą legalnie posiadać do trzech uncji konopi (3x28g) przy sobie oraz osiem uncji w domu (8x28g). Pacjenci będą mogli również uprawiać rośliny konopi w domu.

Legalizacja stworzy również regulowany łańcuch dostaw konopi leczniczych. Mieszkańcy Oklahomy mogliby następnie ubiegać się o licencję na uprawę lub przetwarzanie marihuany lub prowadzenie apteki.

Dodaj komentarz