Legalizacja marihuany w Polsce 23 czerwca/lipca to FAKE NEWS

Po otrzymaniu dziesiątek zapytań na temat tego, czy marihuana będzie w Polsce legalna od 23 lipca lub 23 czerwca 2018r., postanowiliśmy sprostować tę nieprawdziwą informację.

Kilka dni temu na stronie wmeritum.online pojawił się artykuł, w którym czytamy, że marihuana zostanie zalegalizowana w Polsce, a ustawa o legalizacji wejdzie w życie 23 lipca.

Czujne oko powinno jednak znaleźć informację, że jest to strona satyryczna.

wMeritum to strona satyryczna – parodia portali informacyjnych – prowokacja dziennikarska.  Sam projekt ma skłonić użytkowników internetu,  do czytania całego tekstu, sprawdzania źródeł, weryfikacji tego, co przeczytali w znalezionym w sieci artykule

Legalizacja marihuany w Polsce nie nastąpi 23 czerwca ani 23 lipca

Wiele osób podejrzewało, że jest to fake news, jednak niektórzy uwierzyli, że marihuana będzie w Polsce legalna od 23 lipca.

Legalizacja jest rządowym kołem ratunkowym dla dalszej realizacji programu RODZINA 500+. Szacuje się, że pieniędzy na dalszą realizacje zabraknie po 2020 roku jeżeli rząd nie podejmie konkretnych działań w tym kierunku. Według ekspertów jest to koło ratunkowe PiS-u, który również ma w planie pokryć roszczenia żydowskie z tych pieniędzy – mowa o akt.447. Przeliczą się? Oby nie!” – czytamy w artykule.

W planach jest otwarcie “Cofe-Shopów” w całym kraju. Produkt w sprzedaży będzie oczywiście tylko dla osób pełnoletnich w określonej ilości Maksymalnie można mieć do 5 gram przy sobie i do trzech drzew na własnej posesji. Nielegalna sprzedaż będzie karana wysokimi grzywnami.

Wcześniej na tej samej stronie mogliśmy przeczytać, że marihuana będzie wprowadzono do obiegu po 23 czerwca, a każdy będzie mógł uprawiać na własny użytek do 3 krzaków konopi.

Nie dajcie się więc nabrać na tego fake newsa i podeślijcie ten link znajomym, którzy uwierzyli, że marihuana w Polsce będzie legalna!

Dodaj komentarz