Vermont: Posiadanie 28g marihuany i uprawianie 6 roślin jest już legalne

Nowe prawo legalizujące marihuanę w stanie Vermont oficjalnie weszło w życie. Nowe prawo, które obowiązuje od północy 1 lipca 2018, pozwala osobom w wieku 21 lat i starszym posiadać do uncji marihuany (28g)  i uprawiać do sześciu roślin marihuany (z których dwie mogą być dojrzałe). Jeśli ktoś uprawia konopie, może posiadać powyżej jednej uncji.

Vermont jest dziewiątym stanem, który zalegalizował marihuanę w celach rekreacyjnych, i jako pierwszy zrobił to za pośrednictwem legislatury, a nie poprzez głosowanie wyborców. Niestety, Vermont jest pierwszym stanem, który zalegalizował posiadanie i uprawianie marihuany, ale nie zezwala na sprzedaż detaliczną marihuany.

Reguły dotyczące używania marihuany w stanie Vermont:

Nie pal w samochodzie: Zarówno kierowcy, jak i pasażerowie nie mogą palić marihuany w samochodze. Grzywny są wyższe dla osób, które palą w towarzystwie dzieci.

Nie pal na jeziorze: jezioro jest uważane za wody federalne, co oznacza, że marihuana jest tam nadal nielegalna.

Nie pal na plaży, w parku, na chodniku ani w żadnym innym miejscu publicznym: Zgodnie z prawem używanie marihuany ogranicza się do “indywidualnych mieszkań”.

Nie sprzedawaj: nie ma legalnego komercyjnego rynku dla marihuany.

Vermont dołączył właśnie do stanów Waszyngton, Kolorado, Oregon, Nevada, Massachusetts, Maine, Kalifornia, Alaska i Dystryktu Kolumbi, w których marihuana jest legalna. Jest to jednak jedyny stan, który nie zezwolił na sprzedaż detaliczną w licencjonowanych sklepach.

Dodaj komentarz