Od 1 lipca marihuana w Massachusetts jest już legalna. Można posiadać 280g

Massachusetts jest dziesiątym stanem, który zalegalizował marihuanę rekreacyjną przeznaczoną dla dorosłych. Nowe prawo weszło w życie 1 lipca. Tego samego dnia marihuana stała się również legalna w stanie Vermont.

Chociaż mieszkańcy Massachusetts mają powody do zadowolenia, bo od 1 lipca 2018r. konopie indyjskie mogą być kupowane przez dorosłych powyżej 21 roku życia, to do tej pory żaden licencjonowany sklep nie został jeszcze uruchomiony.

Jest to jednak normalne na nowych rynkach. Utworzenie ram prawnych i całego rynku wymaga czasu, a wiele firm czeka tylko na zatwierdzenie, złożenie odpowiednich wniosków i innych wymagań w tej branży.

Pacjenci, dla których ważna jest medyczna marihuana, nadal mogą kupić ją w licencjonowanej przychodni z medyczną marihuaną.

Ile marihuany mogą posiadać mieszkańcy Massachusetts?

Według nowego prawa, osoby powyżej 21 roku życia w Massachusetts mogą:

-Posiadać jedną uncję (28g) w miejscach publicznych
-Posiadać 5g koncentratu w miejscach publicznmych
-Posiadać 10 uncji (280g!) w swoim domu
-Sprezentować jedną uncję znajomemu

Metod konsumpcji marihuany jest wiele, więc mieszkańcy Massachusetts mogą waporyzować lub palić susz, spożywać produkty z THC, używać maści i kremów oraz palić koncentraty.

Brak sklepów z marihuaną? Żaden problem!

Mieszkańcy Massachusetts nie muszą czekać na otwarcie licencjonowanych sklepów z konopiami indyjskimi. Mogą teraz uprawiać wszystkie odmiany marihuany we własnym domu – jakie im się tylko podoba.

W miejscu zamieszkania dorośli powyżej 21 lat mogą:

Uprawiać do 12 roślin (maksymalnie 6 dojrzałych)
Przechowywać zbiory z 6 roślin
Sprezentować komuś 28g suszu

Medyczna marihuana dla pacjentów

Pacjenci mogą kwalifikować się do otrzymania marihuany medycznej w następujących przypadkach:

-rak
-jaskra
-HIV / AIDS
-Wirusowe zapalenie wątroby typu C
-ALS
-Choroba Leśniowskiego-Crohna
-Choroba Parkinsona
-Stwardnienie rozsiane
-Inne choroby i schorzenia określone przez lekarza

Stawki podatkowe od sprzedaży marihuany

Massachusetts nakłada 17% podatku od sprzedaży konopi indyjskich, a także 3% podatku lokalnego. Przewiduje się, że przychody z podatków przeznaczone zostaną na:

-Kampanie publiczne poświęcone bezpieczeństwu publicznemu i szkolenie policjantów
-Kampanie edukacyjne oparte na wiedzy o odpowiedzialnym stosowaniu, niebezpieczeństwach związanych z produkcją marihuany w domu i edukacji w celu zmniejszenia wskaźnika wykorzystania jej wśród młodzieży

Massachusetts dołączyło właśnie do stanów WaszyngtonKoloradoOregonNevadaVermontMaineKaliforniaAlaska i Dystryktu Kolumbi, w których marihuana jest legalna.

Dodaj komentarz