USA ogłosiło zakaz wstępu dla Kanadyjczyków, którzy pracują w branży legalnej marihuany

Ponieważ w ostatnich miesiącach napięcie między Kanadą i USA wzrosło, na granicy rozwija się cichszy, wolniejszy konflikt: kanadyjczycy związani z przemysłem konopi indyjskich – nawet jeśli nigdy nie używali marihuany  – mogą zostać pozbawieni zezwolenia na wjazd do Ameryki .

Pomimo coraz szerszej legalizacji marihuany w Stanach Zjednoczonych, konopie indyjskie na poziomie federalnym wciąż są nielegalne. A ponieważ marihuana, podobnie jak narkotyki, takie jak heroina i kokaina są określane jako Schedule I (narkotyki bez zastosowań medycznych z dużym prawdopodobieństwem nadużywania), używanie i posiadanie jej jest uważane za przestępstwo federalne.

Oprócz tych, którzy używali marihuany, Kanadyjczycy, którzy są zaangażowani są w przemysł konopny, zostali oznaczeni jako “niedopuszczalni”, ponieważ są uważani za żyjących z handlu narkotykami.

Kiedy otrzymają zakaz do końca życia, muszą ubiegać się o prawne zezwolenie od adwokata imigracyjnego – na okres od jednego do pięciu lat – przez resztę życia, gdy będą chcieli przekroczyć granicę.

Biuro prasowe Departamentu Stanu ds. Zagranicznej Polityki Narkotykowej i Spraw Zagranicznych poinformowało The Star, że “wymogi przybycia do Stanów Zjednoczonych nie zmienią się z powodu kanadyjskiej legalizacji marihuany”.

Prawnik ds. Imigracji z siedzibą w Wash,  Len Saunders powiedział, że słyszy co najmniej raz lub dwa razy w tygodniu Kanadyjczycy ubiegają się o zezwolenie na wjazd do Stanów Zjedoczonych po tym, jak zostali oznaczeni jaki “niedopuszczalni”. 15 lat temu rocznie zgłaszano 1-2 takie wnioski.

Sytuacja hipotetyczna

Jest styczeń 2019 r. Konopie indyjskie są w pełni legalne w Kanadzie. Wyobraź sobie, że minęło już sześć miesięcy od legalizacji i opracowałeś genialną mieszankę  gleby, która okazała się szczególnie korzystna dla uprawy roślin konopi indyjskich. Otrzymałeś każde pozwolenie, którego potrzebujesz, aby rozwinąć i sprzedać swój wynalazek. Wszystko jest w pełni legalne.

Wiesz, że marihuana pozostaje nielegalna w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości jest to narkotyk “Schedule I”, sklasyfikowany jest obok heroiny i kokainy z adnotacją, że “nie ma wartości medycznej”.

Ale sam nie używasz marihuany. Ani ty, ani żaden pracownik Twojej firmy nie dotknął konopi podczas prowadzenia codziennej działalności. Nigdy nie paliłeś jointa. Jesteś naukowcem. Po prostu sprzedajesz ziemię firmom, które zatrudniają ludzi, którzy uprawiają marihuanę.

Chcesz przekroczyć granicę Stanów Zjednoczonych i nigdy nie miałeś z tym problemu. Teraz, gdy sprzedajesz produkt firmom zaangażowanym w przemysł legalnej marihuany, najprawdopodobniej otrzymasz zakaz wjazdu do USA.

Dodaj komentarz