Używanie marihuany znacząco pomaga na bezsenność

Stosowanie “czystego, medycznego, naturalnego kwiatu marihuany” wiąże się z “znaczącą poprawą” u pacjentów cierpiących na bezsenność, stwierdza nowe badanie opublikowane przez czasopismo Medicines.

W badaniu uczestniczyło 409 osób z określonym stanem bezsenności, którzy ukończyli 1056 sesji leczenia konopiami indyjskimi za pomocą oprogramowania edukacyjnego Releaf AppTM, w czasie których rejestrowali oni w czasie rzeczywistym oceny “samoświadomych poziomów nasilenia bezsenności przed i po spożyciu, doświadczonych skutków ubocznych i charakterystyki produktu, w tym metody spalania, podtypów marihuany i/lub zawartości kannabinoidów używanych odmianach marihuany.”

Efekty działania konkretnej odmiany marihuany i ich podtypów (indica, sativa, hybrydy) zostały zarejestrowane w panelu użytkownika aplikacji Releaf.

Marihuana pomocna w leczeniu bezsenności

Naukowcy odkryli, że “użytkownicy aplikacji Releaf AppTM wykazali średnią redukcję symptomów o -4,5 punktu w skali 0-10”.

Używanie vaporizera i bonga wiązało się z “większym złagodzeniem objawów i bardziej pozytywnymi i zależnymi od kontekstu efektami ubocznymi, w porównaniu do stosowania jointów, podczas gdy sama waporyzacja wiązała się z najmniejszymi negatywnymi skutkami ubocznymi. Vaporizer kupisz w sklepie VapeFully.

“Kannabidiol (CBD)” był związany z większym statystycznie istotnym złagodzeniem objawów niż tetrahydrokannabinol (THC), ale poziomy kannabinoidów na ogół nie były związane ze zróżnicowaniem efektów ubocznych. “

Dodaj komentarz