Rząd USA zbada wpływ legalizacji marihuany w stanach, które ją przyjęły

Jaki jest wpływ legalizacji marihuany w stanach, które ją przyjęły? Tego chcą dowiedzieć się zwolennicy nowo złożonej ustawy w USA.

Ustawa o gromadzeniu danych dotyczących marihuany, wprowadzona we wtorek przez Tulsi Gabbard z Partii Demokratycznej i grupę sponsorów, zaleciła Departamentowi Zdrowia i Opieki Społecznej, by współpracował z innymi federalnymi i państwowymi agencjami rządowymi w celu zbadania “skutków programów legalizacji marihuany na gospodarkę, zdrowie publiczne, wymiar sprawiedliwości, sprawy karne i zatrudnienie. ”

“Przez dziesięciolecia złe dane i błędne informacje podsyciły nieudaną wojnę z narkotykami, która zmarnowała miliardy dolarów z podatków obywateli, aby uwięzić Amerykanów za nieagresywne przestępstwa związane z marihuaną” – powiedziała Gabbard

“Nasza przestarzała polityka dotycząca marihuany zmieniła zwykłych Amerykanów w przestępców, naruszyła nasz system sądownictwa, spowodowała ogromnie koszta dla podatników i rozdzieliła wiele rodzin.”

Jeśli ustawa zostanie uchwalona, Narodowa Akademia Nauk przeprowadzi badania i opublikuje wstępne wyniki w ciągu 18 miesięcy, a kolejne raporty będą wydawane co dwa lata. Dotychczas zwolennicy ustawy wydają się składać wyłącznie z tych, którzy popierają reformę prawa marihuany.

Oto konkretne punkty, które ustawa nakazuje zbadać urzędnikom federalnym:

Przychody

Kwoty pieniężne generowane przez przychody, podatki i wszelkie korzyści finansowe oraz całkowity wpływ na poszczególne stany i ich budżet.

Medyczna marihuna

Jakie zastosowania medyczne ma marihuana, w jakich grupach wiekowych jest najczęściej stosowana oraz w jakich schorzeniach najczęściej jest stosowana.

Prawo karne

Wskaźnik aresztowań związanych z posiadaniem, uprawą oraz dystrybucją marihuany, w tym konkretne informacje dotyczące płci, rasy, wieku i pochodzenia etnicznego oraz skutki tych aresztowań.

Zatrudnienie

Liczba miejsc pracy, które utworzył przemysł lelgalnej marihuany oraz szacunki dotyczące liczby miejsc pracy mających powstać w ciągu najbliższych 5 i 10 lat.

Dodaj komentarz