Miasto Denver w 2017r. zarobiło 44 miliony dolarów na marihuanie. Burmistrz nie kryje zadowolenia

W 2017 r. W Denver przychód ze sprzedaży marihuany i produktów z konopi indyjskich osiągnął prawie 600 milionów dolarów, dzięki czemu miasto zarobiło dziesiątki milionów z podatków od sprzedaży.

Zgodnie z nowym raportem zatytułowanym The Denver Collaborative Approach: Leading The Way In Municipal Marihuana Management 2018, przychód ze sprzedaży legalnej marihuany w Denver w 2017 roku osiągnął 587 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 29% w porównaniu z rokiem poprzednim. 377 milionów dolarów pochodziło ze sprzedaży marihuany rekreacyjnej, a pozostałe 210 milionów dolarów z legalnej dystrybucji medycznej marihuany.

Sprzedaż ta przyniosła około 44 miliony dolarów z podatków. Oznacza to 20-procentowy wzrost dochodów z marihuany uzyskanych przez miasto w 2016 roku.

Ten nowy raport pokazuje, że skoordynowane podejście Denver między wieloma agencjami do zarządzania marihuaną działa,” powiedział burmistrz Denver Michael B. Hancock w komunikacie prasowym opublikowanym dzisiaj.

“Podjęliśmy trudne wyzwanie, stając się pierwszym dużym miastem w Ameryce, które zarządza zalegalizowaną marihuaną rekreacyjną i odnosimy sukces. Wynika to z koordynacji między Agencją ds. Licencji w Denver, Departamentem Straży Pożarnej, Departamentem Policji, Departamentem Zdrowia Publicznego i Ochrony Środowiska, Planowaniem Społecznościowym i Rozwoju, a także naszymi partnerami w innych agencjach miejskich, społeczności z branży marihuany i rzecznikami zdrowia publicznego. ” – powiedział burmistrz Denver Michael B. Hancock.

W Denver marihuana została zalegalizowana w 2013 r., a pierwsza legalna sprzedaż miała miejsce w styczniu następnego roku. Denver jest najbardziej zaludnionym miastem w Kolorado i liczy około 690 000 mieszkańców.

Przychód ze sprzedaży marihuany w Kolorado przekroczył w ubiegłym roku 1,5 miliarda dolarów, a najnowsze badania pokazują, że ten rok może być jeszcze bardziej owocny dla stanu, który jako pierwszy zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych.

Dodaj komentarz