Heineken stworzył piwo z THC – Hi-Fi Hops

Heineken stworzył nowe piwo z konopi, które zamiast alkoholu zawiera THC. Hi-Fi Hops, bo tak nazywa się piwo od Heineken’a, będzie dostępne w dwóch wersjach – jednej zawierającej 10mg THC i jednej zawierającej 5mg THC i 5mg CBD. “Chmielowa woda gazowana” jest już dostępna w kalifornijskich sklepach z marihuaną od 30 lipca.

“Pomysł stworzenia napoju bezkalorycznego z marihuaną wydawał się idealnym następnym krokiem w naszej innowacji produktowej” – powiedziała Maria Stipp, dyrektor generalna Lagunitas.

Hi-Fi Hops jest wynikiem współpracy między AbsoluteXtracts, producentem produktów na bazie konopi indyjskich i kompanii piwowarskiej Lagunitas.

Chmiel i konopie to kuzyni

Jeremy Marshall, piwowar Lagunitas dodał: “Często marzymy o chmielu i ich kuzynie z konopi bawiącym się razem podczas rodzinnego zjazdu. Chcieliśmy ożywić tę imprezę przy drinku. Wierzymy, że jest to dobry czas na dobre, orzeźwiające i smakujące piwo inspirowane prowokacją, ale i bezalkoholową alternatywę – szampańską, aromatyczną, gorzką, owocową i ziołową bez glutenu, bez węglowodanów i smakiem kalifornijskich upraw, które czuć w każdym łyku.”

Przeczytaj: Co łączy chmiel i konopie?

Heineken w 2015 r. nabył 50% udziałów w firmie piwowarskiej, a od tego czasu pracował nad rozszerzeniem globalnej działalności Lagunitas, rozbudowując istniejące rynki w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Holandii i Japonii oraz stworzeniem zupełnie nowych rynków we Francji, Meksyku, Włoszech i Hiszpanii.

Heineken podjął dobrą decyzję wchodząc w rynek napojów z THC

Foto: Erin Brodwin / Business Insider

Po raz pierwszy duży browar z powodzeniem i legalnie stworzył piwo z THC, a firmy produkujące napoje, takie jak Constellation również interesują się branżą konopną. Niedawno Constellation, czyli właściciel piwa Corona  zainwestował 4 miliardy dolarów w Canopy Growth, czyli największego producenta marihuany na świecie.

Nowy rynek może zagrozić branży napojów, w szczególności rzemieślniczym producentom piwa, ponieważ analitycy w USA ostrzegają już, że osoby pijące przerzucają się z wina i piwa na alternatywę bezalkoholową, czyli piwa z THC; psychoaktywny składnik chemiczny rośliny. Heineken wszedł więc do gry w idealnym dla niego momencie.

Piwo z THC od Heinekena sprzedaje się jak świeże bułeczki

Właściciele sklepów, w których dostępne jest piwo z THC – Hi-Fi Hops, twierdzą, że sprzedaje się jak świeże bułeczki, chociaż cena za jedną puszkę to 8 dolarów.

Hi-Fi Hops z pewnością spodoba się miłośnikom konopi. Nie jest to zwykła puszka, którą po otwarciu należy wypić całą. Puszka tego piwa jest zamykana na zawleczkę, dzięki czemu można ją popijać co jakiś czas, delektując się smakiem i działaniem THC.

 

Dodaj komentarz