Regularne, feminizowane i automatyczne nasiona marihuany. Kiedy które wybrać?

Najważniejszą rzeczą, gdy chce się uprawiać marihuanę, są odpowiednio dobrane nasiona. Obecnie dostępne są trzy różne kategorie nasion marihuany: regularne, feminizowane i automatycznie kwitnące. Każda opcja ma swoje unikalne zalety i wady. Więc, które powinieneś wybrać?

Wszystko zależy od tego, jak duże masz doświadczenie, gdzie chcesz uprawiać, jaki chcesz czas kwitnienia i pożądany plon. Tutaj przyjrzymy się różnicom i ustalimy, jak pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.

Regularne nasiona marihuany

Regularne nasiona marihuany są standardowymi nasionami konopi. Nie są one w żaden sposób zoptymalizowane przez inżynierię genetyczną, aby cały proces wzrostu przebiegało naturalnie. Niektórzy doświadczeni hodowcy polecają regularne nasiona marihuany początkującym z dwóch powodów: po pierwsze, ponieważ błędy, których prawie każdy robi podczas nauki, nie powinny być popełniane na drogich rodzajach nasion. Po drugie, ponieważ daje hodowcy lepsze poczucie pełnego cyklu wzrostu, opieki i potrzeb rośliny.

Regularne nasiona mają również kluczowe znaczenie w procesie tworzenia każdej nowej odmiany marihuany, jak również w krzyżowaniu.

Wadą tutaj jest to, że regularne nasiona są tylko nieco większe prawdopodobieństwo (około 60%), na wyprodukowanie rośliny żeńskiej. Męskie rośliny są niepożądane i muszą zostać usunięte z hodowli. Oznacza to, że 40% twoich roślin będzie musiało zostać odrzuconych po zidentyfikowaniu płci.

Należy jednak zauważyć, że 60% stanowi średnią. W zależności od warunków wzrostu można uzyskać 80-100% męskich lub żeńskich roślin. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać płeć swoich roślin.

Feminizowane nasiona konopi

W nazwie tego rodzaju nasienia nie ma żadnego oszustwa. Jak sugeruje, feminizowane nasiona mają całkowicie wyeliminować możliwość produkcji męskich roślin. Oznacza to, że hodowcy nie powinni już oczekiwać odrzucenia 40% roślin, które naturalnie okazałyby się płci męskiej.

Chociaż feminizowane nasiona marihuany są ulepszeniem w porównaniu do ich regularnych odpowiedników, nadal wymagają one tej samej pielęgnacji i specyficznych warunków wzrostu i nie powinny być mylone z ich odpowiednikami w postaci autoflowering (które często są również feminizowane).

Powinieneś także wiedzieć, że każda roślina marihuany, która nie została zapylona, będzie produkować kwiaty bez nasion. Beznasienne kwiaty konopi są tym, co preferuje większość hodowców.

Automatyczne kwitnienie nasion konopi

Najłatwiejsze w użyciu i oczywiście najbardziej popularne wśród początkujących hodowców, automatycznie kwitnące nasiona nie wymagają takiego samego poziomu opieki, jak inne opcje nasion, aby zapewnić obfite plony.

Nasiona marihuany na ogół potrzebują określonych cykli czasu i oświetlenia, aby odpowiednio przejść od fazy kiełkowania do etapu zbioru. Nasiona automatycznie kwitnące eliminują te wymagania i kwitną w zależności od długości życia, a nie od cyklu światła.

Nasiona marihuany autoflowering mają tę dodatkową zaletę, że rosną krócej niż ich odpowiedniki, zwykle od 30 do 60 centymetrów. Jest to szczególnie ważne w przypadku hodowców, którzy nie mają zbyt wiele miejsca do uprawy.

Dodaj komentarz