Do 2020 roku Kanada będzie produkować nawet 3 miliony kilogramów marihuany

Kanada: Kiedy oficjalnie rozpocznie się sprzedaż marihuany w dniu 17 października 2018 r., duże pieniądze wpłyną do branży, a niektórzy analitycy szacują, że obroty przekroczą 5 miliardów dolarów, gdy przemysł zostanie w pełni rozwinięty.

Początkowo Kanadyjczycy będą mogli zmierzyć się z brakiem konopi.

Początkowo oczekuje się niedoboru podaży. Powód tego jest dwojaki. Po pierwsze, hodowcy musieli czekać, aż znikną wątpliwości, że ustawa o konopiach indyjskich zostanie wycofana, zanim wydadzą setki milionów dolarów na rozbudowę mocy produkcyjnych. Oznacza to, że większość projektów nie została uruchomiona wcześniej niż w bieżącym roku, a zatem zajmie trochę czasu, aby być przygotowanym w każdej kwestii.

Innym powodem niedoboru zaopatrzenia jest wąskie gardło w procesie ubiegania się o pozwolenie na uprawę i sprzedaż, kontrolowanym przez Health Canada. Proces przeglądu może być długi, co początkowo może spowolnić napływ legalnych konopi na rynek.

3 miliony kilogramów do 2020 roku

Ale kiedy przemysł osiągnie szczytową wydajność, roczna produkcja może gwałtownie wzrosnąć. Wcześniej czytaliśmy opinie analityków, którzy sugerowali, że roczna produkcja może osiągnąć poziom od 2,3 miliona kilogramów do nawet 2,5 miliona kilogramów. Biorąc pod uwagę zwiększenie zdolności produkcyjnych, analitycy ponownie dokonali przeglądu przewidywań. Wygląda na to, że produkcja marihuany w Kanadzie ma realną szansę na osiągnięcie 3 milionów kilogramów do końca 2020 roku.

Eksperci przewidują, że do końca 2020 r. Kanada będzie produkować aż 3 miliony kilogramów konopi indyjskich. Liczby te zostały oszacowane na podstawie tego, co różne kanadyjskie firmy konopne mówią na temat ich mocy produkcyjnej w nadchodzących latach. Niektórzy twierdzą, że może być nawet więcej niż 3 miliony kilogramów, ponieważ niektórzy hodowcy nie doceniają swoich możliwości.

Cztery największe kanadyjskie firmy konopne, takie jak Aurora Cannabis, Canopy Growth, Aphria i The Green Organic Dutchman są w stanie wyprodukować 1,52 mln kg marihuany rocznie.

Firmy Tilray, Emerald Health Therapeutics, OrganiGram Holdings, Hydropothecary Corporation i CannTrust Holdings mają roczną moc produkcyjną na poziomie 591,000 kilogramów rocznie. Cronos Group, Sunniva, The Supreme Cannabis Company, Auxly Cannabis Group i WeedMD są w stanie wyhodować 480,000 kilogramów rocznie, a wszystkie pozostałe kolejne 500,000 kilogramów.

Dodaj komentarz