Policjanci udający dilerów narkotyków aresztowali policjantów udających nabywców narkotyków

Policja ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania porządku publicznego, a czasami policjanci muszą prowadzić śledztwo pod przykrywką, aby zaplanowana akcja odniosła sukces, jednak nie zawsze się to udaje.

Policjanci z Detroit, pracujący pod przykrywką jako handlarze narkotyków, mieli na celu złapanie prawdziwych handlarzy narkotyków. Z powodu zamieszania, inna grupa policjantów pracujących pod przykrywką, uznała ich za prawdziwych handlarzy narkotyków napadających na ich dom.

“To prawdopodobnie jedna z najbardziej krępujących rzeczy, jakie widziałem w tym dziale, odkąd zostałem mianowany szefem policji” – powiedział James Craig, szef policji w Detroit.

“Muszę powiedzieć, że jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej rozczarowujących rzeczy, jakich doświadczyłem podczas całej mojej 40-letniej kariery.”

Podczas nieudanej operacji 12 funkcjonariuszy, którzy udawali dilerów narkotyków, byli trzymani na muszce przez policjantów z 11 posterunku policji w Detroit. “Jestem wdzięczny, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń” – powiedział Craig.

Film z incydentu, który miał miejsce 9 listopada, został opublikowany w ramach śledztwa. Materiał z kamery przyczepionej do munduru, pokazuje jednego policjanta krzyczącego: “Nie kładź ręki na pistolecie”, podczas gdy inny mówi, że jego zespół ma nakaz przeszukania.

Gdy sprzeczka coraz bardziej się zaostrzała, kamera została odczepiona z munduru przez jednego z policjantów. Uważa się, że do problemu doprowadził brak stanowczej informacji o nakazie przeszukania.

Dodaj komentarz