Były naukowiec NASA twierdzi, że hodowcy marihuany pomogą podczas kolonizacji Marsa

Co jeśli wszystko, czego hodowcy marihuany uczą się dzisiaj, może pomóc astronautom w uprawie jedzenia na Marsie w ciągu najbliższych lat? To odważne pytanie, które Jacklyn Green przedstawiła publiczności, hodowcom konopi indyjskich i naukowcom na konferencji Cannabis Science Conference.

Jacklyn Green, to były naukowiec z NASA i obecny dyrektor generalny firmy konsultingowej zajmującej się konopiami indyjskimi, Agate Biosciences. Jej celem jest zdobycie doświadczenia hodowców marihuany i zastosowanie go podczas hodowli marihuany indoor w środowisku marsjańskim.

Cannabis Science Conference i marihuana na marsie

Konferencja Cannabis Science Conference to największe i najbardziej techniczne wydarzenie na świecie poświęcone konopiom indyjskim. Zamiast koncentrować się na produktach, markach i sprzedaży detalicznej, Cannabis Science Conference skupia naukowców zajmujących się badaniem konopi indyjskich, lekarzy, operatorów laboratoriów i producentów, aby rozmawiać o nauce. Celem jest poprawa technicznych aspektów branży konopi indyjskich poprzez udoskonalenie nauki o nich.

Ale podczas gdy większość prezentacji konferencyjnych skupiała się na poprawie upraw tutaj na ziemi, Jacklyn Green skupiła się na Marsie. Green przewiduje, że ludzie skolonizują Marsa w następnym stuleciu. a NASA przeprowadza już eksperymenty z kolonizowaniem Marsa.

Naukowiec NASA chce, aby hodowcy mieli bardziej naukowe podejście

Ale jeśli chodzi o utrzymanie ludzi przy życiu na Marsie, jednym z największych problemów stojących przed NASA jest żywność. Jak uprawiać rośliny w pomieszczeniach w tak nieznanym środowisku? Green uważa, że hodowcy marihuany mogą pomóc NASA w rozwiązaniu tego problemu. Chce wykorzystać dane z dzisiejszych zaawansowanych technologicznie gałęzi przemysłu konopnego do opracowania strategii rolnictwa.

Obecnie plantatorzy inwestują w nowoczesny sprzęt, aby zoptymalizować uprawę. Jakość produktu i marże zależą w dużej mierze od niego. Ale Green powiedziała, że nadal uważa, że hodowcy konopi nie wystarczająco często polegają w swoich uprawach na dowodach naukowych.

Wskazał także, jak niewiele recenzowanych czasopism publikuje badania dotyczące uprawy konopi indyjskich. Często hodowcy raczej polegają na ustnych mądrościach ludowych, niż na twardej nauce. Więcej hodowców powinno uczyć się pod okiem naukowców, powiedziała Green

“Nie mów tylko, że masz najlepszą trawkę”, powiedziała. “Powiedz, że możesz to udowodnić.”

Dodaj komentarz