Największe na świecie bongo zagości w Muzeum Marihuany w Las Vegas

Jedno z pierwszych muzeów marihuany w Las Vegas dostanie niezły prezent, który pomoże upamiętnić trwającą legalizację marihuany. Cannabition Cannabis Museum zostać otwarte 20 września, a pierwszym planie znajduje się główna atrakcja muzeum – największe na świecie bongo – Bongzilla.

Jak donosi LA Times, największe na świecie bongo waży 360 kilogramów i ma ponad 7 metrów długości. Otaczać je będą dwukondygnacyjne schody, aby odwiedzający mogli przyjrzeć się bliżej. Władze muzeum twierdzą, że do cybucha zmieści się około 100g marihuany.


Cannabition Cannabis Museum ma ponad 800 metrów kwadratowych, 12 sal ekspozycyjnych oraz mnóstwo sklepów, które zadowolą konsumentów i miłośników konopi indyjskich.

J.J. Walker, założyciel muzeum, twierdzi, że ekspozycja roślin konopi jeszcze bardziej wzbogaci i tak już rozwijającą się gałąź marihuany rekreacyjnej w stanie Nevada.

Bongzilla, bo tak nazywa się największe bongo stworzone przez 47-letniego Jasona Harrisa – artystę, który od wielu lat tworzy bonga. Harris twierdzi, że jego bongo może być początkiem czegoś wspaniałego w Las Vegas i sugeruje, że miasto może stać się następnym Amsterdamem.

“Las Vegas będzie nowym Amsterdamem świata”, powiedział do LA Times.

Cannabition Cannabis Museum będzie otwarte codziennie od 4:20 po południu (z jasnego powodu) i pozostanie otwarte do północy. Bilety będą kosztowały 24,20$ dla odwiedzających i 14,20$ dla mieszkańców Nevady.

Dodaj komentarz