Tarnów: Para produkowała masło i ciasta z marihuaną. Grozi im 3 lata więzienia

Tarnowscy policjanci zatrzymali parę w wieku 26 i 28 lat, która w okolicach Tarnowa uprawiała konopie indyjskich, a z nich wypiekała ciasteczka z marihuaną oraz masło.

“Ponad pół kilograma masła oraz kilka kawałków ciasta zabezpieczyli policjanci „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód. W ten sposób dealerzy z Tarnowa wprowadzali na lokalny rynek marihuanę, którą sami uprawiali.” – czytamy na stronie tarnowskiej policji.

Kilka dni wcześniej policjanci odkryli na obrzeżach miasta niewielką uprawę marihuany. Po kilku dniach obserwacji zatrzymali 28-letniego mężczyznę i 26-letnią kobietę, którzy doglądali plantacji.

Podczas przeszukania mieszkania, policjanci znaleźli w lodówce kilka kawałków ciemnego ciasta na bazie marihuany oraz 0,5kg masła o tym samym zapachu. Funkcjonariusze odkryli również boks do uprawy, w którym rosły dwa krzewy konopi indyjskich.

fot. tarnow.policja.gov.pl

Podczas przesłuchania okazało się, że para znalazła zupełnie nowy sposób na spożywanie oraz dystrybucję tego narkotyku. Dokładnie zebrane owoce oraz liście drobno zmielone i wymieszane z masłem tworzyły jeden ze składników do wypieku ciast – zaznacza asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komisariatu Policji Tarnów-Zachód.

Para usłyszała już zarzuty posiadania oraz wytwarzania narkotyków. Po wpłaceniu poręczenia majątkowego, prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Za złamanie prawa grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz