Kanadyjski uniwersytet otworzył miejsce dla studentów, którzy spalili za dużo marihuany

Studenci z University of Calgary w Albercie w Kanadzie, którzy spożyli za dużo marihuany, będą mieli dostęp do bezpiecznej przestrzeni, gdzie będą mogli dojść do siebie. Uczelnia ogłosiła niedawno, że studenci pod wpływem marihuany będą mogli teraz korzystać z Post-Alcohol Support Space. Placówka ta została uruchomiona w styczniu tego roku, aby uczniowie pod wpływem alkoholu mogli bezpiecznie wytrzeźwieć.

Pierwotnie obiekt PASS był przeznaczony wyłącznie dla studentów, którzy używali alkoholu. Ale kiedy ustalono, że niektórzy studenci, którzy korzystali z tej usługi, również byli pod wpływem marihuany, zasady uległy zmianie. W przyszłym miesiącu Kanada zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych, więc tego typu miejsce z pewnością się przyda.

Studenci będą bezpieczni

Sala PASS jest teraz otwarta dla studentów, którzy użyli zbyt dużo alkoholu, marihuany lub obu substancji. Uczniowie muszą być komunikatywni i nie mogą mieć żadnych obrażeń.

Debbie Buckner, dyrektor na Uniwersytecie w Calgary, powiedziała, że nowa polityka pomoże zapewnić bezpieczeństwo uczniom.

“Wiemy, że połączenie alkoholu z konopiami indyjskimi zwiększa ich działanie, na które niektórzy mogą nie być przygotowani” – powiedziała Buckner. “Wiemy, że mówienie komuś, żeby nie przyjmował substancji, nie działa. Chodzi o edukację ludzi “.

Placówka PASS jest obecnie otwarta w czwartkowe wieczory, które jak ustalono, jest najbardziej popularnym czasem na imprezy w kampusie i specjalne wydarzenia na terenie kampusu.

Celem jest redukcja szkód

Linda Hastie, pielęgniarka w uniwersyteckim ośrodku zdrowia, powiedziała, że mieszanie marihuany i alkoholu może być ryzykowne.

“Kiedy alkohol miesza się z konopiami indyjskimi, nawet w formie jadalnej, niebezpiecznie zwiększa się ryzyko wymiotów, zmiany nastroju i zaburzenia motoryczne” – powiedziała Hastie.

“Ważne jest, aby ludzie wiedzieli, że PASS jest obecny, jeśli czują się nietrzeźwi, a nawet jeśli nie są pewni, jak wrócić do domu” – powiedziała.

Dodaj komentarz