Gigant farmaceutyczny Bayer o legalnej marihuanie: brak decyzji “dopóki nie zrozumiemy rynku”

Monsanto wycofało zatwierdzony przez Health Canada pestycyd z rynku marihuany na kilka miesięcy przed planowaną fuzją z niemiecką firmą Bayer, ale gigant farmaceutyczny nie wyklucza ewentualnego wejścia do sektora legalnych konopi.

Monsanto – producent pestycydu Actinovate SP – zażądał, aby marihuana została usunięta z etykiety pestycydu na początku tego roku, powołując się na niejasne “przyczyny biznesowe”.

W związku z tym agencja usunęła Actinovate SP z listy pestycydów zatwierdzonych do użytku w produkcji marihuany medycznej.

Monsanto nie ma doświadczenia w tego rodzaju użytkowaniu tego rodzaju upraw, więc usunęliśmy (konopie indyjskie) z naszej etykiety produktu” – powiedziała Trish Jordan, dyrektor ds. Spraw publicznych i przemysłu w firmie Bayer Canada, w wywiadzie dla MJBizDaily.

Nie zostaną podjęte żadne decyzje o ponownym wejściu w sektor konopi indyjskich, “dopóki w pełni nie zrozumiemy rynku i odpowiedniego otoczenia regulacyjnego” – powiedziała.

Jordan zauważyła, że decyzja o zmianie etykiety nie była związana z nabyciem Monsanto przez firmę Bayer za 62,5 miliarda dolarów.

Bayer rozpoczął integrację z Monsanto, po tym jak stał się jego jedynym właścicielem 7 czerwca. Ani Bayer, ani Monsanto nie posiadają żadnych innych zatwierdzonych pestycydów do stosowania w uprawie konopi indyjskich na rynku kanadyjskim.

Big Pharma w branży konopi to kwesita czasu

Odkąd Constellation Brands – jedna z największych firm alkoholowych w Ameryce Północnej – ogłosiła w ubiegłym miesiącu, że przeznaczy rekordową kwotę 5 miliardów dolarów kanadyjskich (3,8 miliarda dolarów) w rozwój Canopy Growth, obserwatorzy rynku powiedzieli, że to tylko kwestia czasu, zanim firmy farmaceutyczne i tytoniowe będą uczestniczyły w przemyśle legalnej marihuany.

Dzięki nowym produktom medycznym i zyskom, to tylko kwestia czasu, zanim wyrafinowana Big Pharma poczuje, że nadszedł właściwy czas, aby wejść do gry” – powiedział Matt Maurer z kanadyjskiej grupy Torkin Manes, która zajmuje się prawem dotyczącym konopi indyjskich.

Firmy ubezpieczeniowe w Kanadzie coraz częściej zaczynają pokrywać koszty marihuany medycznej, częściowo jako sposób na obniżenie kosztów i skłonienie pacjentów do stosowania tańszego leku”.

Matt Maurer powiedział, że kiedy więcej dużych firm farmaceutycznych inwestuje w przemysł marihuany: “Myślę, że zobaczycie kolejny skok w wycenach podobnych do tego, co widzieliśmy z Constellation. Wprowadzenie do branży uznanych firm farmaceutycznych zwiększa wiarygodność branży w oczach opinii publicznej.

 

Dodaj komentarz