Coca-Cola prowadzi rozmowy z producentem marihuany. Chce stworzyć napój na bazie konopi

Coca-Cola myśli o nowym produkcie, którego głównym składnikiem będzie związek zawarty w marihuanie.

Coca-Cola z siedzibą w Atlancie, której najwcześniejsze napoje zawierały śladowe ilości kokainy, rozmawia teraz z kanadyjską firmą uprawiającą konopie – Aurora Cannabis, aby stworzyć napój zawierający kannabinoidy z marihuany.

Coca Cola zainteresowana konopiami, ale nie THC

Coca Cola stworzy napój z marihuany

fot. Shutterstock

Coca-Cola próbowała uciąć spekulacje wokół zgłoszonego joint venture, mówiąc w poniedziałkowym oświadczeniu, że “nie ma ona żadnego interesu” w psychoaktywnych efektach marihuany, które są powodowane przez aktywną substancję chemiczną THC.

Zamiast tego, rzecznik Coke powiedział, że “uważnie obserwuje wzrost popularności nie-psychoaktywnego CBD jako składnika napojów wellness”.

Podczas gdy THC w konopiach odpowiedzialne jest za efekty psychoaktywne, to CBD, które jest obecne również w marihuanie, jest naturalną metodą zmniejszania bólu i stanu zapalnego, a także leczenia lęku, depresji i bezsenności.

Coke przygląda się “zdrowym napojom, które łagodzą stan zapalny, ból i skurcze” – twierdzi Bloomberg.

Dzięki Coca-Coli akcje producentów marihuany wzrosły

Akcje Aurory, która odmówiła ujawnienia szczegółów przeprowadzonych rozmów, wzrosły o prawie 15 procent do 7,49 USD.

“Aurora jest szczególnie zainteresowana napojami z konopi, a my zamierzamy wejść na ten rynek” – powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Aurory, Heather MacGregor.

Wiadomość ta spowodowała zawroty głowy w sektorze legalnej marihuany na Wall Street.

Akcje producenta medycznej marihuany, Tilray – które wzrosły siedmiokrotnie od czasu ich debiutu za 17 dolarów w lipcu – podskoczyły o 7,7 procent do 117,44 USD. Canopy Growth, który niedawno otrzymał 3,8 miliarda dolarów zainwestowanych przez producentów piwa Corona – Constellation Brands, odnotował wzrost swoich udziałów o 2,5 procent do 63,07 dolarów.

Tymczasem akcje Coca-Coli wzrosły o 0,3 procent, do 46,15 $.

Oryginalna Coca-Cola, opracowana przez farmaceutę Johna Pembertona w 1886 roku, została uznana za lek na uzależnienie od morfiny, nerwy i niestrawność.

Gdyby Coca-Cola i Aurora zawarły partnerstwo, oznaczałoby to pierwszą współpracę dużego producenta napojów bezalkoholowych i producenta konopi indyjskich.

Dodaj komentarz