Marihuana vs jedzenie – na co konsumenci trawki wydają więcej pieniędzy?

Jednym z aspektów legalizacji marihuany, o którym nikt nie mówi, jest osobisty budżet konsumentów rekreacyjnych. Okazuje się, że ludzie kupujący marihuanę coraz mądrzej gospodarują swoim budżetem.

W nowym badaniu zbadano nawyki konsumentów marihuany w stanach, gdzie jej stosowanie w celach rekreacyjnych jest legalne. Badanie zostało przeprowadzone przez firmę LendEdu, która zajmuje się udzielaniem pożyczek studenckich i tematami finansowymi. Badania wykazały, że ludzie, którzy używają konopi w celach rekreacyjnych wliczają do swojego budżetu wydatki na zakup trawki.

Pierwszym pytaniem w sondzie było “Ile pieniędzy wydajesz miesięcznie na zakup marihuany lub produktów, które ją zawierają? (np. skręcone jointy, produkty spożywcze, koncentraty itp.”

Badania wskazują, że przeciętny legalny nabywca konopi indyjskich wydaje około 111 dolarów miesięcznie na zakup trawki. Odkryto również, że 50 procent legalnych nabywców wlicza wydatki na zakup marihuany w swoim miesięcznym budżecie.

Uczestnicy sondy zostali również poproszeni o oszacowanie, ile razy w miesiącu robią zakupy związane z zakupem marihuany lub produktów, które je zawierają. Wyniki pokazują, że przeciętny konsument konopi w stanie, gdzie marihuana jest legalna, kupuje produkty związane z marihuaną średnio 6 razy w miesiącu.

Badani mieli również podzielić średnie miesięczne wydatki przez liczbę zakupów w miesiącu. To pytanie wykazało, że na jednych zakupach konsumenci wydają średnio 17,85 dolarów.

LendEdu zadał kolejne pytanie każdemu z tysiąca uczestników badań: “Czy w ciągu miesiąca wydajesz więcej pieniędzy na zakup marihuany czy na jedzenie?” Co ciekawe, 27,6 procent osób kupujących legalną marihuanę twierdzi, że każdego miesiąca wydaje więcej pieniędzy na marihuanę, niż na jedzenie.

Kolejne pytanie w sondzie brzmiało: “Czy w swoim miesięcznym budżecie bierzesz pod uwagę wydatki związane z zakupem marihuany?” W tej kwestii głosy rozkładają się bardzo podobnie. 51,1 procent konsumentów bierze te wydatki pod uwagę, a 48,9 procent nie kalkuluje ile pieniędzy wyda w tym miesiącu na zakup konopi.

Sonda przeprowadzona przez LendEdu pomaga wyjaśnić, dlaczego biznes konopny stał się tak opłacalny. W stanach, w których konopie indyjskie do celów rekreacyjnych są legalne, mieszkańcy często stają się klientami, którzy co miesiąc mają odłożoną gotówkę przeznaczoną na zakup legalnych konopi.

Dodaj komentarz