Pierwsze interaktywne muzeum marihuany otwarto w Las Vegas

W Las Vegas otwarto pierwsze na świecie interaktywne muzeum marihuany, gdzie odwiedzający mogą zobaczyć największe na świecie bongo, basen pełen gąbkowej marihuany oraz ogromne kwiaty konopi, które każdy odwiedzający może przytulić.

Muzeum marihuany w Las Vegas nie pozwala jednak odwiedzającym na palenie marihuany, ponieważ prawo w stanie Nevada nie zezwala na jej konsumpcję  w miejscach publicznych.

Właściciel obiektu twierdzi, że muzeum ma na celu destygmatyzację używania marihuany. Muzeum marihuany w Las Vegas zostało stworzone dla mediów społecznościowych. Każda wystawa jest odpowiednio oświetlona, aby ludzie nie musieli używać filtrów, kiedy będą dodawać zdjęcie na Instagram.

Główne atrakcje muzeum marihuany w Las Vegas

Muzeum przyjęło pierwszych gości prawie 15 miesięcy po tym, jak dorośli w Nevadzie zaczęli legalnie kupować marihuanę rekreacyjną, a sprzedaż znacznie przekroczyła prognozy państwowe.

Goście będą mogli przechadzać się po 12 pokojach, z czego każdy opowiada inną historię konopi indyjskich, umożliwiając gościom obserwowanie upraw i zbiorów, przed wskoczeniem do basenu pełnego gąbkowych topów konopi.

Muzeum marihuany w Las Vegas

fot. marijuana.com

Główną atrakcją jest jednak szklane bongo o wysokości 7 metrów, które nazywa się Bongzilla. Właściciel muzeum marihuany twierdzi, że jest to największe bongo na świecie.

Odwiedzający znajdą tu również miejsce, gdzie znajdują się 2 metrowe, sztuczne kwiaty różnych odmian marihuany. To muzeum nie jest typowym miejscem, gdzie można poznać obszerną historię konopi. Goście otrzymują jednak przewodnik po muzeum, a niektóre grafiki na ścianach wyjaśniają, jak powstaje haszysz oraz czym odmiany indica różnią się od odmian sativa.

Wiele eksponatów obiektu jest sponsorowanych przez firmy produkujące konopie indyjskie. Właściciel Cannabition zaprosił do muzeum modelki, gwiazdy telewizyjne i inne wpływowe osoby, aby rozpowszechnić informacje o obiekcie.

Dodaj komentarz