Lotnisko w Los Angeles pozwala wnieść 28,5g marihuany na pokład samolotu

Podróżowanie z marihuaną stało się trochę mniej stresujące, przynajmniej na jednym głównych światowych ośrodków tranzytowych.

Międzynarodowy port lotniczy w Los Angeles zaktualizował niedawno na swojej stronie internetowej politykę dotyczącą marihuany, aby dać zielone światło na transport legalnych ilości konopi w punktach kontroli bezpieczeństwa oraz w samolocie. Używanie marihuany na lotnisku oczywiście pozostaje nielegalne. Zgodnie z nową publiczną polityką marihuany LAX:

Podczas gdy prawo federalne zabrania posiadania marihuany (w tym w federalnej przestrzeni powietrznej), przejście w Kalifornii ustawy 64, z dnia 1 stycznia 2018 r. pozwala osobom w wieku 21 lat i starszym na posiadanie do 28,5 gramów marihuany i 8 gramów skoncentrowanej marihuany do osobistej konsumpcji. Zgodnie z ustawą 64, Departament Policji Los Angeles Airport pozwoli pasażerom podróżować nawet z 28,5 gramami marihuany i 8 gramami skoncentrowanej marihuany. Pasażerowie powinni mieć jednak świadomość, że przepisy dotyczące marihuany różnią się w poszczególnych stanach i zachęca się do sprawdzania prawa w stanach, do których planują podróż.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jungle Boys (@jungleboys)

Lotnisko nadrabia zaległości w prawie

Nowe przepisy są aktualizacją wcześniejszych wskazówek dotyczących marihuany, według których posiadanie marihuany na lotnisku wiązało się z przekazaniem policji i aresztowaniem.

“Niewiele można było wcześniej zrobić” – powiedział Paul Armentano, zastępca dyrektora NORML, grupy zajmującej się liberalizacją prawa związanego z konopiami.

Podróżowanie samolotem z marihuana

Polityka lotniska LAX potwierdza obecne przekonanie Departamentu Policji w Los Angeles, która ma ważniejsze rzeczy, niż aresztowanie osób na lotnisku, które mają w kieszeni vaporizer.

“Jest to przykład szeroko rozpowszechnionej zmiany kulturowej i akceptacji marihuany, która trwa w stanie Kalifornia” – powiedział Armentano.

Wieści o zmianie polityki lotniska LAX pojawiły się dziś rano w Internecie, co u niektórych podróżujących wywołało okrzyk radości. Wcześniej na lotniskach w Los Angeles zamontowano specjalne skrzynki, do których pasażerowie mogli wyrzucić marihuanę lub inne nielegalne substancje, aby nie wnosić ich na teren lotniska.

Dodaj komentarz